Po příchodu Ivanky Melanii ztuhl úsměv na rtech. Virální video baví miliony lidí

Magazín Magazín
28. 8. 2020 10:47
Zvěsti o napětí mezi první dámou USA Melanií Trumpovou a její nevlastní dcerou Ivankou opět ožívají. Po závěru nominačního sjezdu Republikánské strany v zahradě Bílého domu se stal virálním záběr, kdy na pódium přichází Ivanka Trumpová a Melanii se náhle zcela změní výraz ve tváři. Mnozí její pohled komentují jako doslova nevraživý. Během noci už na Twitteru vidělo video více než pět milionů lidí.
Po příchodu Ivanky Melanii ztuhnul úsměv. Virální video baví miliony lidí | Video: Reuters

O napjatých vztazích mezi Melanií a Ivankou Trumpovými novináři spekulují dlouhou dobu. V září má vyjít kniha bývalé důvěrnice první dámy USA Stephanie Winston Wolkoffové, která má odhalit tvrdé komentáře Melanie vůči Ivance i vůči Donaldu Trumpovi. Bílý dům se ke knize zatím nevyjádřil, už z dřívějších komentářů je jasné, že si prezident na takové zprávy zvykl: "Každý den je to něco jiného, koho to zajímá," nechal se slyšet Donald Trump.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy