Kvůli Downovu syndromu nikdy neměla zpívat. Teď dojímá svět

Píseň All of Me od soulového zpěváka Johna Legenda, kterou přezpívala dívka s Downovým syndromem, už na YouTube vidělo přes šest milionů lidí.
Píseň kanadské dívky s Downovým syndromem na videoportálu YouTube zhlédlo přes 6 milionů lidí. Podle expertů se jen velmi malé procento lidí s tímto handicapem může naučit zpívat na jakékoli úrovni. | Video:

Video – Dvanáctiletá Madison Tevlinová z Toronta trpí Downovým syndromem, což je nemoc, která výrazně ztěžuje hlasový projev člověka. Madison se nenechala odradit, a i když často slýchala, že se nikdy nenaučí zpívat, tak za pomoci svých blízkých natočila video, které se v posledních dnech stalo hitem internetu. Na YouTube zaznamenalo šest milionů zhlédnutí.

Madison sice nezpívá jako profesionální zpěvačka, ale její video podpořil třeba i sám John Legend.

Downův syndrom je geneticky podmíněné onemocnění, jež ovlivňuje vzhled a intelekt postižených. Podle expertů se jen velmi malé procento lidí s tímto handicapem může naučit zpívat na jakékoli úrovni.

"Smyslem bylo ukázat, že člověk s Downovým syndromem dokáže neuvěřitelné věci, a také korigovat některé existující mýty o lidech s postižením," řekl BBC otec dívky Matthew Tevlin. Jejím cílem prý je, aby do 21. března, což je světový den Downova syndromu, video zhlédlo 21 milionů lidí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy