Kvůli Downovu syndromu nikdy neměla zpívat. Teď dojímá svět

Magazín Magazín
9. 2. 2015 15:20
Píseň All of Me od soulového zpěváka Johna Legenda, kterou přezpívala dívka s Downovým syndromem, už na YouTube vidělo přes šest milionů lidí.
Píseň kanadské dívky s Downovým syndromem na videoportálu YouTube zhlédlo přes 6 milionů lidí. Podle expertů se jen velmi malé procento lidí s tímto handicapem může naučit zpívat na jakékoli úrovni. | Video:

Video – Dvanáctiletá Madison Tevlinová z Toronta trpí Downovým syndromem, což je nemoc, která výrazně ztěžuje hlasový projev člověka. Madison se nenechala odradit, a i když často slýchala, že se nikdy nenaučí zpívat, tak za pomoci svých blízkých natočila video, které se v posledních dnech stalo hitem internetu. Na YouTube zaznamenalo šest milionů zhlédnutí.

Madison sice nezpívá jako profesionální zpěvačka, ale její video podpořil třeba i sám John Legend.

Downův syndrom je geneticky podmíněné onemocnění, jež ovlivňuje vzhled a intelekt postižených. Podle expertů se jen velmi malé procento lidí s tímto handicapem může naučit zpívat na jakékoli úrovni.

"Smyslem bylo ukázat, že člověk s Downovým syndromem dokáže neuvěřitelné věci, a také korigovat některé existující mýty o lidech s postižením," řekl BBC otec dívky Matthew Tevlin. Jejím cílem prý je, aby do 21. března, což je světový den Downova syndromu, video zhlédlo 21 milionů lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy