Nová socha Melanie Trumpové už strašáka do zelí tolik nepřipomíná

Magazín Magazín
16. 9. 2020 13:20
Melanie Trumpová má nedaleko svého rodného města Sevnica novou sochu. Bronzové dílo má sloužit jako náhrada za dřevěné vyobrazení manželky Donalda Trumpa. Původní sochu, kterou kritici přezdívali strašák do zelí, poničili vandalové v noci 4. července, kdy USA slavily Den nezávislosti. Nynější socha stojí na třímetrovém podstavci, má hrubé tvary a nerozpoznatelnou tvář.
Nová socha Melanie Trumpové už strašáka do zelí tolik nepřipomíná | Video: Associated Press, Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy