Nejraději by mi urvala hlavu. Útok hada na zkušeného krotitele je hitem

eri Magazín eri, Magazín
24. 3. 2021 13:20
Jen na okamžik odvrátil zkušený krotitel Jay Brewer pohled od obrovské krajty, ta okamžitě využila příležitosti a zaútočila. "Jen jsem velmi blízko obličeje ucítil vánek," přiznal Jay.
Nejraději by mi urvala hlavu. Útok hada na zkušeného krotitele je hitem | Video: Jay Brewer

"Obvykle nebývám nervózní, ale tentokrát jsem nervózní a navíc trochu unavený a pomalý," přiznává zkušený chovatel ve chvíli, kdy odebírá obrovské krajtě její vajíčka, aby v inkubátoru zvýšil jejich šance na přežití. 

Krajta na něj útočí po celou dobu, v jednu chvíli ale využije sekundy nepozornosti, zaútočí na Jaye a dostane se už jen na pár milimetrů od jeho obličeje: "Nerozumí tomu, že jí chceme pomoci a že zvyšujeme šanci na přežití jejích potomků, chrání takhle svoje vajíčka," vysvětluje chování 72 kilogramů vážící krajty krotitel s třicetiletou praxí. 

Poté co se video z kalifornského Fountain Valley v Orange County dostalo na sociální sítě, šířilo se bleskovou rychlostí. Jay Brewer teď zveřejnil celý záznam akce o délce 18 minut, sledovat ho můžete na jeho YouTube kanále: JayPrehistoricPets

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy