Nejraději by mi urvala hlavu. Útok hada na zkušeného krotitele je hitem

Jen na okamžik odvrátil zkušený krotitel Jay Brewer pohled od obrovské krajty, ta okamžitě využila příležitosti a zaútočila. "Jen jsem velmi blízko obličeje ucítil vánek," přiznal Jay.
Nejraději by mi urvala hlavu. Útok hada na zkušeného krotitele je hitem | Video: Jay Brewer

"Obvykle nebývám nervózní, ale tentokrát jsem nervózní a navíc trochu unavený a pomalý," přiznává zkušený chovatel ve chvíli, kdy odebírá obrovské krajtě její vajíčka, aby v inkubátoru zvýšil jejich šance na přežití. 

Krajta na něj útočí po celou dobu, v jednu chvíli ale využije sekundy nepozornosti, zaútočí na Jaye a dostane se už jen na pár milimetrů od jeho obličeje: "Nerozumí tomu, že jí chceme pomoci a že zvyšujeme šanci na přežití jejích potomků, chrání takhle svoje vajíčka," vysvětluje chování 72 kilogramů vážící krajty krotitel s třicetiletou praxí. 

Poté co se video z kalifornského Fountain Valley v Orange County dostalo na sociální sítě, šířilo se bleskovou rychlostí. Jay Brewer teď zveřejnil celý záznam akce o délce 18 minut, sledovat ho můžete na jeho YouTube kanále: JayPrehistoricPets

 

Právě se děje

před 20 minutami

Krize v letectví trvá, letiště odbavilo ve čtvrtletí o 90 procent méně pasažérů

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj, uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Koronavirová krize v Česku naplno vypukla loni v březnu. Meziroční 90procentní pokles v prvním čtvrtletí je tak z velké částí ještě v porovnání s předkrizovým stavem. Krize výrazně proměnila i vytížení jednotlivých destinací. Zatímco loni cestující z Prahy nejčastěji mířili do Londýna nebo Moskvy, nyní byla nejoblíbenější destinací Dubaj. Následoval Amsterdam a egyptská Hurgada. Letiště během letošního čtvrtletí odbavilo celkem 6943 letů.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy