Nejlepší kaskadérka na světě. Miluje koně a je ze Slovenska

Magazín Magazín, komerční článek
19. 11. 2014 10:10
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání zpěvák Wabi Daněk, ministryně Karla Šlechtová a kaskadérka Miroslava Kytková.
Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání zpěvák Wabi Daněk, ministryně Karla Šlechtová a kaskadérka Miroslava Kytková. | Video: Prima FTV

Praha – Slovenská kaskadérka Miroslava Kytková je hvězdou zahraničních filmů, provází ji pověst jedné z nejlepších koňských kaskadérek světa. Půvabná brunetka studovala původně dopravní školu, ale přes koně, kteří jsou její velkou láskou, se dopracovala ke svému celoživotního snu – stát se filmovou kaskadérkou.

Wabi Daněk s Show Jana Krause
Wabi Daněk s Show Jana Krause | Foto: Prima FTV

Filmovou kariéru odstartovala v pohádkové Narnii a od té doby se vypracovala na pozici jedné z nejlepších koňských kaskadérek na světě. „Odmala mě bavilo vymýšlet různé nebezpečné zábavy. Ale tehdy mě ani ve snu nenapadlo, že by se tím jednou dalo živit,“ říká.

Jako náctiletá začala vystupovat s historickou skupinou v roli princezny. Ale princezna ji záhy přestala bavit a zaměřila se na roli bojovníka, který šermuje, padá z koně… „Začala jsem se tomu věnovat. Chodila jsem do posilovny, trénovala trikové ježdění. Pak přišla nabídka dělat kaskadérku v Narnii. To mi nastartovalo kariéru a posunulo k dalším nabídkám,“ vypráví. Pracuje s přítelem v rámci vlastní společnosti, která cvičí koně na natáčení, na živá vystoupení a pořádají semináře představující principy jejich přirozené práce s koňmi (natural horse work).

V Show Jana Krause se 19. listopadu ve 21.35 na Primě dále představí český folkový písničkář Wabi Daněk a ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy