Nejhorší žádost o ruku na světě? Prstýnek v hamburgeru

Magazín Magazín
5. 6. 2015 11:59
Ne všechny námluvy skončí šťastně. Například zásnubní prsten na kuřecím sendviči od McDonald's může ženu i urazit.
Zásnuby Michaela Josepha | Video: YouTube

Video - Námluvy Michaela Josepha nedopadly podle jeho představ. Chtěl svojí dívce udělat radost, a proto ji vzal na vyjížďku autem. Když se zastavili na jídlo v McDonald's, překvapil svoji milou prstýnkem, který nechal schovat do krabičky s hamburgerem. Šokovaná dívka neměla zpočátku slov, chvílemi si myslela, že jde o špatný vtip. 

Michael si celou žádost o ruku natočil na kameru, video se stalo hitem na YouTube.

"Svoji přítelkyni jsem potkal před dvěma roky v Los Angeles. Plánování nikdy nebylo mojí parketou, proto moje žádost dopadla tak, jak dopadla. Deset měsíců žertovala o tom, že bych jí mohl zásnubní prsten schovat do krabice kuřecích nugetů, tak jsem to tak udělal," okomentoval video na YouTube.

Záznam ze skryté kamery okomentovaly během několika hodin stovky lidí. Jedni vyzdvihují mladíkovu nápaditost a originalitu, druzí považují jeho žádost o ruku za nejhorší na světě.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě zastřelili ženu

Barmská policie v sobotu použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří hromadně vyšli do ulic protestovat proti vojenskému převratu z 1. února, píše agentura AFP. Při zásahu ve městě Monywa jedna žena zemřela, desítky lidí, včetně novinářů, policie zadržela. Agentura Reuters odhaduje, že se protestů po celé zemi účastnily stovky tisíc lidí.

Policisté při sobotním zásahu byli často v civilu. Podle fotografií na sociálních sítích lidé ve městech Rangún a Monywa stavěli v ulicích barikády, aby zpomalili postup policie. Bezpečnostní síly se pokusily zmařit protesty v Mandalaji, na klíčových křižovatkách postavily zátarasy a obvyklá místa setkání demonstrantů obsadila policie. Protestů v Mandalaji se opětovně zúčastnili i buddhističtí mniši a dodali jim morální autoritu, píše AP.

Jedním z impulzů pro demonstrace bylo páteční prohlášení barmského velvyslance při OSN Ťjo Mou Tchuna, že stojí za svrženou Do Aun Schan Su Ťij, píše agentura AP. Při projevu v OSN převrat tvrdě odsoudil a vyzval k přísnějším mezinárodním sankcím. Při projevu použil gesto se třemi zdviženými prsty, které se stalo symbolem poklidných demonstrací v Barmě. Jeho projev vyvolal vlnu kladných reakcí jak přímo v sále OSN, tak u barmské veřejnosti.

Armáda 1. února svrhla vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a zabránila tomu, aby se sešel parlament zvolený loni v listopadových volbách. Do demonstrací se od té doby zapojují desítky tisíc lidí. Demonstranti nevěří slibům vojenských představitelů, že uspořádají nové volby a předají moc vítězi. Novou vlnu odporu vyvolal i páteční převoz Aun Schan Su Ťij z domácího vězení na blíže neupřesněné místo.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy