Naleznete skrytý předmět za méně než 36 vteřin? Pak jste prý rekordmanem

Video Video
15. 1. 2023 7:00
Optická iluze na první pohled skrývá jen změť nakreslených dopravních prostředků a stromů. Na obrázku se ale také nachází jeden skrytý předmět. Dokážete spatřit mezi desítkami jiných objektů klíče od auta? Komu se to povede za méně než 36 vteřin, stane se podle britského deníku The Daily Mail rekordmanem.
Naleznete v optické iluzi klíče za méně než 36 vteřin? Pak jste prý rekordmanem | Video: Aktuálně.cz/iCompario

Optickou iluzi zveřejnil britský server iCompario, brzy se pak rozšířila po sociálních sítích a tamních médiích. Na obrázku se nachází několik desítek různých předmětů - vozidla, stromy, hvězdy či klikaté čáry. Mezi nimi se ale skrývá i sada klíčů od auta.

Kdo ji dokáže nalézt do minuty, má podle deníku The Daily Mail ostříží zrak a dokáže se soustředit. Komu se to ale povede pod 36 vteřin, je podle serveru rekordmanem. Pokud stále máte problém klíče najít, soustřeďte se na dolní levou stranu obrázku. 

Podobné optické iluze, které jsou na sociálních sítích velice populární, zveřejňuje i maďarský karikaturista Gergely Dudas, známý jako Dudolf. Na svých internetových kanálech publikuje ilustrace, do nichž vždy skryje nenápadný předmět. Nedávno své fanoušky potrápil s obrázky s mořskými živočichy nebo lidskými postavami v oblecích.

Video: Dokážete na obrázku najít skryté předměty za méně než 15 vteřin? Pak vytvoříte rekord (19. 11. 2022)

Na obrázcích se ve změti rajčat, postav nebo humrů vždy nachází několik skrytých předmětů. | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V lavině ve Vysokých Tatrách na Slovensku zemřeli dva horolezci

Dva horolezci zemřeli v neděli v lavině ve Vysokých Tatrách na Slovensku.Informovala o tom v pondělí místní horská záchranná služba. Skupinu tří horolezců zasáhla sněhová masa v oblasti ledopádů.

Pád laviny ohlásil záchranářům polský horolezec, kterého lavina částečně zasypala a který neměl kontakt se svými dvěma kolegy. Místo prohledali horští záchranáři. Pomocí lavinového vyhledávače lokalizovali nezvěstné horolezce, z laviny je pak vyhrabali už bez známek života. Následně pomohli částečně zasypanému muži a doprovodili ho do údolí.

Ve slovenských horách přišlo za loňský rok o život 56 lidí, což je výrazně více než v předchozích letech.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vědci identifikovali vrak potopený u pobřeží Anglie, jde o válečnou loď ze 17. století

Vědcům se podařilo vyřešit záhadu obestírající původ lodi, která se v 17. století potopila u břehů Anglie s nákladem vybraného italského mramoru. Jak informoval zpravodajský server Daily Mail, vrak památkově chráněného plavidla u pobřeží Sussexu patří holandské válečné lodi Klein Hollandia.

Loď byla postavena v roce 1656 a vlastnila ji rotterdamská admiralita. Klein Hollandia se zapojila do všech velkých bitev druhé anglo-nizozemské války (1665-1667). V roce 1672 byla součástí loďstva admirála de Haese, které bylo posláno jako doprovod flotily ze Smyrny plující ze Středozemí přes Lamanšský průliv do Nizozemska.

U ostrova Wight lodě napadla anglická flotila pod velením admirála Holmese. Vypukla zuřivá bitva, při níž byla loď Klein Hollandia těžce poškozena a kapitán lodi Jan Van Nes byl zabit. Angličané loď dobyli, nalodili se na ni, ale krátce po té se Klein Hollandia potopila s anglickými i holandskými námořníky na palubě. Tato překvapivá akce, kterou provedla relativně malá anglická námořní jednotka, přispěla k začátku třetí anglo-nizozemské války.

Potopené plavidlo bylo objeveno v roce 2019. Ačkoli nebylo známo, o jakou loď se jedná, dostal vrak nejvyšší stupeň památkové ochrany. Výzkum prováděli během uplynulého roku odborníci z Británie i Nizozemska. Použili přitom důkazy, které z vraku vylovili profesionální i dobrovolní potápěči, stejně jako analýzu letokruhů z vzorků dřeva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy