Mikuláš s rouškou Maďary pobouřil. Cukrář teď ale sotva stíhá uspokojit objednávky

Magazín Magazín
24. 11. 2020 13:18
Cukrář Laszlo Rimoczi ve své malé dílně na venkově v Maďarsku nasadil svému čokoládovému Mikuláši roušku. Zamýšlel to jako lehkomyslný žert, který měl jeho zákazníky rozesmát a potěšit uprostřed zhoršující se pandemie koronaviru.
Mikuláš v roušce Maďary pobouřil, cukrář teď ale sotva stíhá všechny objednávky | Video: Reuters

Jakmile ale cukrář zveřejnil na sociálních sítích fotku svého vylepšeného Mikuláše, zaplavila ho vlna negativních reakcí. Ve skutečnosti ale zároveň raketově vzrostl počet objednávek orouškovaných figurek. Laszlo tak sotva stíhá plnit všechny zakázky. Sledujte v reportáži, jak roušky vyrábí. 

Szent Miklós je maďarská verze Mikuláše a postava podobná Santa Clausovi. V předvečer svátku svatého Mikuláše, který připadá na 6. prosince, položí děti na okenní parapet perfektně vyleštěnou botu a čekají, až přijde Mikuláš a naplní ji dobrotami. V moderní době jsou nejběžnější právě čokoládové figurky. Děti si pak často sladkosti nechávají za oknem a soutěží, kdo měl bohatší nadílku.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
před 44 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy