Video: Liška a Plodková se pro jubilejní Finále Plzeň pustili do dortové bitvy

Magazín Magazín
16. 3. 2017 13:00
20. až 26. dubna se uskuteční 30. ročník Finále Plzeň, soutěžní přehlídky české kinematografie loňského roku. Festival se ponese v duchu oslav jubilea, čemuž odpovídá i letošní vizuální styl. Na plakátech čelí Pavel Liška a Jana Plodková letícímu dortu, festivalová znělka skupiny Družina pod vedením režiséra Jana Látala okolo nápadu rozehrála i malou scénku. Při natáčení bylo spotřebováno 40 zákusků a zúčastnili se ho i další čeští tvůrci.
20. až 26. dubna se uskuteční 30. ročník Finále Plzeň, soutěžní přehlídky české kinematografie loňského roku. Zde je jeho znělka. | Video:
 

Právě se děje

před 45 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy