Heil Minaj! Zpěvačka nařčena z glorifikace Adolfa Hitlera

Magazín Magazín
10. 11. 2014 14:06
Americká zpěvačka a rapperka Nicki Minaj ve svém klipu ke skladbě Only zneužívá symboly nacistického Německa a údajně glorifikuje Adolfa Hitlera.
Nicki Minaj - Only | Video: YouTube

Video – Animovaný klip, ve kterém se Nicki Minaj představuje jako diktátorka, nezapře inspiraci propagandistickými filmy Leni Riefenstahl, prominentní režisérky třetí říše.

Hákové kříže nahradily ve videoklipu symboly Y-M, které odkazují na nahrávací label Young Money rappera Lil Wayna. Ten v klipu vystupuje jako podnikatel a průmyslník Henry Ford.

Dalším z hudebních hostů, kteří se v kontroverzním klipu objeví, je zpěvák Drake. Ten si zahrál papeže a ani on neunikl hněvu fanoušků. "Nechápu, že se můžeš jako žid podílet na videu, které očividně napodobuje nacistickou propagandu. Jsi tak hloupý, nebo ti to je jedno?“ zní jeden z naštvaných vzkazů na Twitteru. Režisér videa Jeff Osbourne se zatím ke kritice odmítl vyjádřit.

Singl pochází z chystaného alba The Pinkprint, které Nicki Minaj vydá letos v prosinci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

Další zprávy