Drsné záběry životní zkoušky. Žena na sítích sdílela svůj boj s rakovinou jazyka

Magazín Magazín, Associated Press, Annabel Lovick
23. 11. 2020 8:10
Svůj videodeník začala osmačtyřicetiletá Annabel Lovicková natáčet hned, jakmile jí lékaři stanovili diagnózu rakovina jazyka. Povoláním koučka z Londýna slibovala divákům surové a neupravené záběry bez příkras. Slib dodržela i v případě náročné operace, při které jí lékaři museli třetinu jazyka nahradit tkání z její vlastní nohy. Některé záběry mohou být pro citlivější povahy drastické.
Drsné záběry životní zkoušky. Žena přišla o jazyk, musela se znovu učit mluvit, vše pečlivě dokumentovala | Video: Instagram/Annabel Lovick

Ve videodeníku Annabel dokumentuje i jednotlivé fáze, kdy se učí znovu mluvit. Hlavním důvodem, proč průběh celé nemoci velmi otevřeně sdílela, je rozšířit informace o druhu rakoviny, o kterém se nemluví tak často jako o rakovině prsou nebo děložního čípku. 

Celkově rakovina úst je ve Velké Británii u žen třináctým nejčastějším druhem rakoviny, přičemž její výskyt se v zemi za posledních deset let zvýšil o 64 procent. Podle Masarykova onkologického ústavu rakovina jazyka postihuje třikrát více muže než ženy a objevuje se převážně od 40 let, s vrcholem výskytu okolo 60. roku věku. 

Celý příběh Annabel Lovickové můžete sledovat na jejím Instagramu nebo YouTube kanále

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy