Drsné záběry životní zkoušky. Žena na sítích sdílela svůj boj s rakovinou jazyka

Magazín Magazín, Associated Press, Annabel Lovick
23. 11. 2020 8:10
Svůj videodeník začala osmačtyřicetiletá Annabel Lovicková natáčet hned, jakmile jí lékaři stanovili diagnózu rakovina jazyka. Povoláním koučka z Londýna slibovala divákům surové a neupravené záběry bez příkras. Slib dodržela i v případě náročné operace, při které jí lékaři museli třetinu jazyka nahradit tkání z její vlastní nohy. Některé záběry mohou být pro citlivější povahy drastické.
Drsné záběry životní zkoušky. Žena přišla o jazyk, musela se znovu učit mluvit, vše pečlivě dokumentovala | Video: Instagram/Annabel Lovick

Ve videodeníku Annabel dokumentuje i jednotlivé fáze, kdy se učí znovu mluvit. Hlavním důvodem, proč průběh celé nemoci velmi otevřeně sdílela, je rozšířit informace o druhu rakoviny, o kterém se nemluví tak často jako o rakovině prsou nebo děložního čípku. 

Celkově rakovina úst je ve Velké Británii u žen třináctým nejčastějším druhem rakoviny, přičemž její výskyt se v zemi za posledních deset let zvýšil o 64 procent. Podle Masarykova onkologického ústavu rakovina jazyka postihuje třikrát více muže než ženy a objevuje se převážně od 40 let, s vrcholem výskytu okolo 60. roku věku. 

Celý příběh Annabel Lovickové můžete sledovat na jejím Instagramu nebo YouTube kanále

 

Právě se děje

Další zprávy