Zoufalé volání o pomoc. Zločinci ukradli psy Lady Gaga a postřelili venčitele

Magazín ČTK Magazín, ČTK
26. 2. 2021 9:30
Venčitel psů americké popové zpěvačky leží v kritickém stavu v nemocnici. Postřelil ho jeden ze dvou pachatelů loupežného přepadení, které skončilo odcizením dvou francouzských buldočků Lady Gaga. Ta za ně teď nabízí odměnu v přepočtu téměř 11 milionů korun.
Lady Gaga na inauguraci Joea Bidena.
Lady Gaga na inauguraci Joea Bidena. | Foto: Reuters

K loupežnému přepadení došlo v Hollywoodu ve středu večer. Zástupce losangeleské policie Jonathan Tippett řekl, že postřelený muž pravděpodobně přežije. 

Jednomu ze tří psů, který se jmenuje Miss Asia, se podařilo utéct a později byl nalezen.

Podle policie pachatel postřelil venčícího třicátníka před 22:00 místního času poloautomatickou zbraní. Poté ujel v bílém voze. Podle Tippetta se na krádeži psů podíleli dva muži. Zatím není jasné, zda násilný čin souvisí s tím, že psi patří slavné majitelce.

Americká popová zpěvačka Lady Gaga teď za navrácení svých dvou psů nabízí odměnu v přepočtu necelých jedenáct milionů korun. Lidé mohou případné informace posílat na speciálně zřízenou e-mailovou adresu [email protected]

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy