Nechoďte za školu, umřete. Brutální klip šokuje veřejnost

jaz
4. 2. 2014 13:10
Australané zvolili drsný způsob, jak odradit mladistvé od chození za školu. Natočili video, které jim doslova vyhrožuje smrtí.
Záškoláctví způsobuje smrt
Záškoláctví způsobuje smrt | Foto: youtube

Canberra - Australská nezisková organizace Learn For The Life zahájila kampaň proti záškoláctví namířenou především na studenty středních škol. Výsledné video je spíše pro starší osmnácti let.

Spot začíná velmi idylicky. Skupinka přátel vyráží místo školy na pláž, kde si užívá moře, když jedna z dívek vběhne na pláž a šlápne na minu ukrytou v písku. To samé se postupně stane i ostatním.

Přehlédnou totiž ceduli varující před vstupem na nebezpečné území. Explicitní spot pak končí výzvou "Tohle se stane, když se ulijete. Zůstaňte ve škole."

Pozor. Video není vhodné pro slabší povahy
Pozor. Video není vhodné pro slabší povahy | Video: youtube

Krev a kousky těl létající vzduchem jsou od zveřejnění videa předmětem rozporuplných reakcí. Přestože má video už více jak 11 milionů zhlédnutí, video server Youtube označil jeho obsah za nevhodný.

Nezisková organizace zaměřující se na podporu vzdělání pro lidi všech věkových kategorií si klip objednala od známých tvůrců Henry Inglis a Aaron McCann, kteří jsou příznivci především komediálních hororů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy