Nechoďte za školu, umřete. Brutální klip šokuje veřejnost

jaz
4. 2. 2014 13:10
Australané zvolili drsný způsob, jak odradit mladistvé od chození za školu. Natočili video, které jim doslova vyhrožuje smrtí.
Záškoláctví způsobuje smrt
Záškoláctví způsobuje smrt | Foto: youtube

Canberra - Australská nezisková organizace Learn For The Life zahájila kampaň proti záškoláctví namířenou především na studenty středních škol. Výsledné video je spíše pro starší osmnácti let.

Spot začíná velmi idylicky. Skupinka přátel vyráží místo školy na pláž, kde si užívá moře, když jedna z dívek vběhne na pláž a šlápne na minu ukrytou v písku. To samé se postupně stane i ostatním.

Přehlédnou totiž ceduli varující před vstupem na nebezpečné území. Explicitní spot pak končí výzvou "Tohle se stane, když se ulijete. Zůstaňte ve škole."

Pozor. Video není vhodné pro slabší povahy
Pozor. Video není vhodné pro slabší povahy | Video: youtube

Krev a kousky těl létající vzduchem jsou od zveřejnění videa předmětem rozporuplných reakcí. Přestože má video už více jak 11 milionů zhlédnutí, video server Youtube označil jeho obsah za nevhodný.

Nezisková organizace zaměřující se na podporu vzdělání pro lidi všech věkových kategorií si klip objednala od známých tvůrců Henry Inglis a Aaron McCann, kteří jsou příznivci především komediálních hororů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy