Betonový kostel uprostřed sídliště. Kontroverzní stavba se otevírá veřejnosti

Earch.cz
9. 9. 2020 8:25
V sobotu se veřejnosti poprvé otevře nová dominanta brněnského sídliště Lesná. Na realizaci kostela čekal moravský architekt Marek Jan Štěpán třicet let, návrh vytvořil ještě jako student a zvítězil s ním v architektonické soutěži na začátku 90. let. Čtenáři Aktuálně mohou exkluzivně do kostela nahlédnout spolu s architektem několik dní před jeho oficiálním otevřením.
Earch.cz: Kostel na brněnském sídlišti Lesná | Video: Earch.cz

Video vzniklo v rámci pořadu Architektura v betonu za podpory Českomoravského betonu ve spolupráci s on-line magazínem o architektuře Earch.cz. Více o samotném projektu kostela blahoslavené Marie Restituty se můžete dozvědět zde v článku.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ministr zemědělství Toman slibuje pomoc rybářům v okolí Bečvy

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) slibuje pomoc rybářům v okolí řeky Bečvy po havárii způsobené kyanidem. Využít by mohli vodní nádrže státního podniku Povodí Moravy nebo v postižených revírech vypouštět jiné druhy ryb. Ministerstvo zemědělství je podle něj také připraveno zajistit peníze pro částečnou úhradu vzniklých škod.

"Řeky a potoky jsou pro naši krajinu důležité. Život v nich je klíčový. Jsem proto připraven Českému rybářskému svazu - Územnímu svazu pro severní Moravu a Slezsko pomoci při opětovném zarybnění postižených revírů. Za současné situace vítáme každou ruku, která přispěje k řešení situace," řekl Toman.

Zdroj: ČTK
Další zprávy