Betonový kostel uprostřed sídliště. Kontroverzní stavba se otevírá veřejnosti

Earch.cz
9. 9. 2020 8:25
V sobotu se veřejnosti poprvé otevře nová dominanta brněnského sídliště Lesná. Na realizaci kostela čekal moravský architekt Marek Jan Štěpán třicet let, návrh vytvořil ještě jako student a zvítězil s ním v architektonické soutěži na začátku 90. let. Čtenáři Aktuálně mohou exkluzivně do kostela nahlédnout spolu s architektem několik dní před jeho oficiálním otevřením.
Earch.cz: Kostel na brněnském sídlišti Lesná | Video: Earch.cz

Video vzniklo v rámci pořadu Architektura v betonu za podpory Českomoravského betonu ve spolupráci s on-line magazínem o architektuře Earch.cz. Více o samotném projektu kostela blahoslavené Marie Restituty se můžete dozvědět zde v článku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy