reklama
 
 

Video: Vražda ve výtahu? Lidé neváhali a tasili mobily

7. 3. 2013 17:36
Internetem koluje drsné video. Ale pozor, jde o virál

New York - Internetem se šíří drsné video zobrazující lidi čekající v jednom newyorském domě na výtah. Když se otevře, spatří, jak uvnitř násilník vraždí neznámého muže.

Že "vražda" je pouze předstíraná, poznají diváci okamžitě, neboť na začátku klipu oba protagonisté instalují ve výtahu skrytou kameru.

Pak ale s napětím sledují hysterický jekot dívek, žasnou nad odvážným donkichotským bojem žen středního věku (jedna se snaží "vraha" zneškodnit tím, že ho mlátí květinou, druhá zase papírovou taškou), obdivují razantní zásah muže s hasicím přístrojem.

Vzápětí se v diskusích pohoršují nad lidmi, kteří se z násilné scény jen potichu odplíží, ačkoliv "napadený" muž chroptí a prosí "Pomozte!". Nejvíc je pak rozčílí muž, který si celou scénu zaznamenává na mobil. Plamenně rovněž debatují nad možností, kdy by nějaký pohotový svědek mladíka předstírajícího mord zastřelil.

Všechny tyto vyděšené konzumenty je třeba uklidnit. Klíčovým sdělením celého klipu je nápis "Dead Man Down", což je název nového krimi-thrilleru režiséra Nielse Ardena Opleva. Vypráví o zabijákovi Victorovi (Colin Farell) z newyorského podsvětí.

Film právě přichází do kin a podpořit ho má právě tento "virál" neboli virální marketing. Ten využívá k šíření komerčního sdělení sociální sítě. Toto sdělení (text, obrázek, video) musí být dostatečně šokující, humorné či bizarní, aby motivovalo příjemce k jeho dalšímu šíření.

"Vrah" ve výtahu je přímo učebnicovou ukázkou virálu, podobně třeba jako chybějící okurka v hamburgeru, rádoby náborové video McDonald´s.

autor: Domácí | 7. 3. 2013 17:36

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama