Video: Vražda ve výtahu? Lidé neváhali a tasili mobily

Domácí Domácí
7. 3. 2013 17:36
Internetem koluje drsné video. Ale pozor, jde o virál
Záběr z virálu "Dead Man Down".
Záběr z virálu "Dead Man Down". | Foto: Repro You Tube

New York - Internetem se šíří drsné video zobrazující lidi čekající v jednom newyorském domě na výtah. Když se otevře, spatří, jak uvnitř násilník vraždí neznámého muže.

Že "vražda" je pouze předstíraná, poznají diváci okamžitě, neboť na začátku klipu oba protagonisté instalují ve výtahu skrytou kameru.

Pak ale s napětím sledují hysterický jekot dívek, žasnou nad odvážným donkichotským bojem žen středního věku (jedna se snaží "vraha" zneškodnit tím, že ho mlátí květinou, druhá zase papírovou taškou), obdivují razantní zásah muže s hasicím přístrojem.

Vzápětí se v diskusích pohoršují nad lidmi, kteří se z násilné scény jen potichu odplíží, ačkoliv "napadený" muž chroptí a prosí "Pomozte!". Nejvíc je pak rozčílí muž, který si celou scénu zaznamenává na mobil. Plamenně rovněž debatují nad možností, kdy by nějaký pohotový svědek mladíka předstírajícího mord zastřelil.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Všechny tyto vyděšené konzumenty je třeba uklidnit. Klíčovým sdělením celého klipu je nápis "Dead Man Down", což je název nového krimi-thrilleru režiséra Nielse Ardena Opleva. Vypráví o zabijákovi Victorovi (Colin Farell) z newyorského podsvětí.

Film právě přichází do kin a podpořit ho má právě tento "virál" neboli virální marketing. Ten využívá k šíření komerčního sdělení sociální sítě. Toto sdělení (text, obrázek, video) musí být dostatečně šokující, humorné či bizarní, aby motivovalo příjemce k jeho dalšímu šíření.

"Vrah" ve výtahu je přímo učebnicovou ukázkou virálu, podobně třeba jako chybějící okurka v hamburgeru, rádoby náborové video McDonald´s.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 5 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy