Video: Vražda ve výtahu? Lidé neváhali a tasili mobily

Domácí Domácí
7. 3. 2013 17:36
Internetem koluje drsné video. Ale pozor, jde o virál
Záběr z virálu "Dead Man Down".
Záběr z virálu "Dead Man Down". | Foto: Repro You Tube

New York - Internetem se šíří drsné video zobrazující lidi čekající v jednom newyorském domě na výtah. Když se otevře, spatří, jak uvnitř násilník vraždí neznámého muže.

Že "vražda" je pouze předstíraná, poznají diváci okamžitě, neboť na začátku klipu oba protagonisté instalují ve výtahu skrytou kameru.

Pak ale s napětím sledují hysterický jekot dívek, žasnou nad odvážným donkichotským bojem žen středního věku (jedna se snaží "vraha" zneškodnit tím, že ho mlátí květinou, druhá zase papírovou taškou), obdivují razantní zásah muže s hasicím přístrojem.

Vzápětí se v diskusích pohoršují nad lidmi, kteří se z násilné scény jen potichu odplíží, ačkoliv "napadený" muž chroptí a prosí "Pomozte!". Nejvíc je pak rozčílí muž, který si celou scénu zaznamenává na mobil. Plamenně rovněž debatují nad možností, kdy by nějaký pohotový svědek mladíka předstírajícího mord zastřelil.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Všechny tyto vyděšené konzumenty je třeba uklidnit. Klíčovým sdělením celého klipu je nápis "Dead Man Down", což je název nového krimi-thrilleru režiséra Nielse Ardena Opleva. Vypráví o zabijákovi Victorovi (Colin Farell) z newyorského podsvětí.

Film právě přichází do kin a podpořit ho má právě tento "virál" neboli virální marketing. Ten využívá k šíření komerčního sdělení sociální sítě. Toto sdělení (text, obrázek, video) musí být dostatečně šokující, humorné či bizarní, aby motivovalo příjemce k jeho dalšímu šíření.

"Vrah" ve výtahu je přímo učebnicovou ukázkou virálu, podobně třeba jako chybějící okurka v hamburgeru, rádoby náborové video McDonald´s.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy