Video: Podívejte se, proč Zeman nemá Putnu rád

Domácí Domácí
17. 5. 2013 21:00
Docent Putna paroduje na videu Putina a doporučuje volit Zemana. S vodkou v ruce
Docent Martin C. Putna v parodickém videu.
Docent Martin C. Putna v parodickém videu. | Foto: Repro You Tube - Zdeněk Chaloupka

Praha - Akademická obec i politická scéna spekulují o důvodech nevole prezidenta Miloše Zemana jmenovat docenta Martina C. Putnu profesorem.

"Pokud pan prezident opravdu prohlásil, že důvody údajného nejmenování doc. Putny profesorem nyní nezveřejní, protože by  ho tím ponížil, musím předpokládat, že se tyto důvody týkají nějakého skutečně závažného morálního pochybení.

V opačném případě by nešlo o nic jiného, než o naprosto nepřijatelný mocenský zásah do akademické obce a vnášení nejhorších aspektů politiky do sfér, kde mají rozhodovat čistě odborná hlediska," vyjádřil se například rektor Univerzity Karlovy (UK) Václav Hampl.

Důvody však mohou být i osobní. Český literární historik a kritik, moderátor a pedagog Fakulty humanitních studií UK Martin C. Putna ve svých komentářích pravidelně prezidenta Zemana kritizuje.

Před prezidentskými volbami se otevřeně postavil za Karla Schwarzenberga, Zemanova soupeře. A také natočil parodické video, v němž v beranici, kožichu  a s vodkou v ruce představuje ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Velebí tehdejšího dosluhujícího prezidenta "Václava Václavoviče Klause" a přimlouvá se za dalšího Putinova "kamaráda", Miloše Zemana. Ve videu naznačuje, že Klaus se Zemanem vedou Česko do ruské náruče.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy