Video: Lachtan se vloupal do domu, pak usnul na gauči

ČTK ČTK
15. 12. 2011 11:55
Mládě dostalo jméno Lucky, nešlo o jeho první prohřešek
Lachtaní mládě se na Novém Zélandu
Lachtaní mládě se na Novém Zélandu | Foto: Department of Conservation and Mark McKeown

Wellington - Nezvyklého hosta zastihla ve svém domě Novozélanďanka Annette Swofferová.

Na gauči v obývacím pokoji si totiž ustlalo lachtaní mládě. Na cestě do civilizace přitom muselo překonat několik frekventovaných silnic, informoval list The New Zealand Herald.

Malý lachtan se pohyboval na severním pobřeží u města Tauranga. Podle experta Bruce Robertsona je překvapivé, že si vybral zrovna tuto oblast.

Lachtan-recidivista

Majitelka domu nejprve hledala videokameru, teprve poté přivolala ochránce. Ti již malého cestovatele znali. Už dvakrát ho totiž vyzvedávali z domu a vraceli ho do moře.

Lachtan musel u Swofferové projít do domu kočičími dvířky, potom vylezl po schodech a na gauč.

"Když jsou na souši, nevidí již tak dobře, protože jejich oči jsou uzpůsobeny na vidění pod vodou," vysvětlil Robertson. "Možná viděl nějakou kočku a myslel si, že to je lachtan, kterého jednoduše sledoval."

Jak soudí ochránci, malý lachtan, který dostal jméno Lucky vzhledem ke štěstí při "přecházení" silnice, se nevypravil na cesty naposledy.

Lachtani jsou příbuzní s tuleni, oba patří k ploutvonožcům. Lachtani jsou ale učenlivější a spí na souši, zatímco tuleni spí pod vodou a mají ploutve, které směřují trvale dozadu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy