Video, které pobláznilo svět: Náhodná žena zastínila svým zpěvem Lady Gaga

Takřka přes noc se proslavila do té doby neznámá zpěvačka Charlotte Awberyová potom, co se stala součástí výzvy Finish the Lyrics (Dokonči skladbu). Jako náhodná kolemjdoucí bezchybně zazpívala part ze známé písničky Shallow od Lady Gaga.
Shallow v metru. Dáma šokovala komika ohromujícím zpěvem | Video: Kevin Freshwater

Britský komik Kevin Freshwater se ve své výzvě Finish the Lyrics snaží překvapit náhodné kolemjdoucí a přimět je, aby dokončili známou skladbu. Většinou vznikají vtipná videa, kde lidé falešně zpívají nebo Freshwatera častují nadávkami. Výjimkou je však případ Charlotte Awberyové, kterou komik zastavil ve stanici metra a začal jí zpívat píseň Lady Gaga a Bradleyho Coopera nazvanou Shallow.

Náhodná kolemjdoucí se nejprve se zpěvem ostýchala, autor videa ji však vybízel, aby pokračovala. "Teda, jste vážně skvělá, pokračujte," podporoval ženu. Ta pak navázala bezchybným zpěvem refrénu písně, která pochází symbolicky z filmu A Star Is Born (Zrodila se hvězda) o příběhu neznámé zpěvačky, která se vypracovala v popovou hvězdu.

Od chvíle, co se video objevilo na internetu, má miliony zhlédnutí. Awberyová, která se na Instagramu popisuje jako zpěvačka, zveřejnila již několik coverů slavných písní a během chvíle jí přibyly tisíce sledujících. Vznikají také různé fanouškovské stránky včetně jedné pro brazilské příznivce.

"Byl jsem z toho celý pryč a nenacházel jsem slov," řekl Freshwater o svém zážitku s Awberyovou listu Today. Dodal, že je vděčný, že vytvořil platformu, díky které mohl světu ukázat její "úžasný talent".

Od zveřejnění videa se však také objevují spekulace, že zpěvačka nebyla náhodnou kolemjdoucí, ale předem dohodnutou protagonistkou. Freshwaterovi se totiž dařilo vytvářet virální videa už v minulosti.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy