Video, které dojalo statisíce lidí. Postižené kačátko se učí chodit pomocí vozíku

Magazín Magazín
30. 8. 2021 12:26
Roztomilé kačátko jménem Kiwi se učí znovu chodit, pomáhá mu v tom na míru vyrobený invalidní vozík a lidský parťák na kolečkových bruslích.
Káčátko Kiwi se učí znovu chodit s invalidním vozíkem | Video: Gfycat / @yourfavoritegiffer

Kiwi sice stále umí létat, ale musí se naučit znovu chodit. S pomocí speciálně vyrobeného invalidního vozíku proto pomalu začíná používat nohy.

Na videu, které na sociálních sítích TikTok a Reddit zaznamenalo přes 300 tisíc zhlédnutí, je vidět, jak Kiwi sedí na čtyřkolovém zařízení podobném invalidnímu vozíku. To jí pomáhá udržovat váhu těla, zatímco "pádluje" vpřed pomocí nohou.

V rekonvalescenci jí pomáhá i lidský parťák, který si ze solidarity s kachnou nasadil kolečkové brusle a připojil se ke Kiwi na její cestě k plnému uzdravení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy