Video: Jak vypadá polibek od lva

Michal Štůsek Michal Štůsek
25. 4. 2009 13:31
Cali (Kolumbie) - Odvážná zvířecí pečovatelka se mazlí a pusinkuje se lvem.
Žena se líbá se lvem
Žena se líbá se lvem | Foto: Report, www.youtube.com

Ana Julia Torres a lev Jupiter jsou dlouhodobě nerozlučnou dvojicí.

Hluboký vztah mezi milovnicí zvířat a králem džungle se začal budovat přibližně před osmi lety, kdy Anna zachránila týraného Jupitera z cirkusu.

Díky láskyplné péči se stal z Jupitera opět zdravý jedinec, který na první pohled vzbuzuje zasloužený respekt.

V přítomnosti Any se však ze statného samce stává hravý mazlíček, který ustavičně projevuje vděk a oddanost své zachránkyni.

Jupiter je jedním z přibližně sedmi set zvířat, o které Ana ve svém středisku pečuje.

 

 

Právě se děje

před 41 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy