Victoria Secret’s bude mít první transgender modelku. Ještě před 12 lety byla muž

Magazín Magazín
5. 8. 2019 12:17
Valentina Sampaiová se narodila jako chlapec v brazilském městě Aquiraz. V deseti letech se však nechala přeoperovat na dívku a dnes je úspěšnou modelkou. Známý výrobce spodního prádla Victoria’s Secret ji nedávno oslovil pro spolupráci na nafocení své řady prádla s názvem Pink.
Podívejte se na první transgender modelku výrobce prádla Victoria’s Secret. | Video: Instagram/Valentina Sampaio, Monster, Hope, Miu Miu, Vogue CS

O zařazení transgenderových modelek do přehlídek a propagace značky se podle populárního magazínu Elle hovořilo již dlouho. Vloni totiž rozvířil kritické hlasy šéf marketingového oddělení Victoria’s Secret Ed Razek, když v rozhovoru uvedl, že transsexuálové by v přehlídkách vystupovat neměli. 

"Proč ne? Protože přehlídka je fantazie," uvedl v loňském rozhovoru pro Vogue. Razekův názor následně vyvolal vlnu kritiky a vedení Victoria’s Secret později zveřejnilo na Twitteru jeho omluvu. "Omlouvám se. Abych byl přesný, zařadili bychom takové modelky do přehlídky," stálo v oficiální omluvě.

Proti Razekovu názoru se tehdy postavily i supermodelky a někdejší "andílci"  Victoria’s Secret Karlie Klossová a Lily Aldridgeová. Klossová se dokonce kvůli tomu zřekla spolupráce se značkou.

Nikdy nepřestávejte snít

Victoria’s Secret byla dlouhodobě kritizována za to, že si pro své televizní přehlídky vybírala pouze hubené a vysoké modelky.

"Rozhodla jsem se přestat pracovat s Victoria’s Secret, protože jsem si uvědomila, že nereflektuje mé skutečné já a nepředává zprávu, kterou bych chtěla šířit mezi mladými ženami po celém světě," řekla Klossová v rozhovoru pro britskou Vogue

Brazilská modelka Valentina Sampaiová se již dříve objevila na obálce francouzské Vogue. Editoři tehdy uvedli, že je jedna z modelek, která mění obraz módního světa a pomáhá překonávat předsudky. A fotila také pro česko-slovenskou Vogue. 

Sampaiová spolupracuje také například se značkou L'Oréal. Na svém Instagramu zveřejnila o víkendu fotky ze zákulisí focení spodního prádla s komentářem: "Nikdy nepřestávejte snít."

 

Právě se děje

před 3 minutami

Vítkovice Heavy Machinery jdou do prodeje, odhad ceny je 1,3 miliardy korun

Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute. ČTK to dnes za Gaute sdělil Jaroslav Martínek.

"Společnost Gaute od 2. prosince zveřejnila informace pro zájemce na svém portálu www.verejnedrazby.cz. Tímto dnem zároveň začíná lhůta, během které se zájemci můžou detailně seznámit s předmětem prodeje v takzvané datové místnosti," uvedl Martínek. Samotné výběrové řízení začne 6. ledna.

VHM jsou producentem ocelí a výrobků z nich. Insolvenční návrh podalo v březnu samo vedení, podle kterého byla firma dlouhodobě ztrátová a už nebyla schopná platit své závazky, zejména za dodávky energií. Problémy prohloubil koronavirus a opatření proti jeho šíření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy