Victoria Secret’s bude mít první transgender modelku. Ještě před 12 lety byla muž

Magazín Magazín
5. 8. 2019 12:17
Valentina Sampaiová se narodila jako chlapec v brazilském městě Aquiraz. V deseti letech se však nechala přeoperovat na dívku a dnes je úspěšnou modelkou. Známý výrobce spodního prádla Victoria’s Secret ji nedávno oslovil pro spolupráci na nafocení své řady prádla s názvem Pink.
Podívejte se na první transgender modelku výrobce prádla Victoria’s Secret. | Video: Instagram/Valentina Sampaio, Monster, Hope, Miu Miu, Vogue CS

O zařazení transgenderových modelek do přehlídek a propagace značky se podle populárního magazínu Elle hovořilo již dlouho. Vloni totiž rozvířil kritické hlasy šéf marketingového oddělení Victoria’s Secret Ed Razek, když v rozhovoru uvedl, že transsexuálové by v přehlídkách vystupovat neměli. 

"Proč ne? Protože přehlídka je fantazie," uvedl v loňském rozhovoru pro Vogue. Razekův názor následně vyvolal vlnu kritiky a vedení Victoria’s Secret později zveřejnilo na Twitteru jeho omluvu. "Omlouvám se. Abych byl přesný, zařadili bychom takové modelky do přehlídky," stálo v oficiální omluvě.

Proti Razekovu názoru se tehdy postavily i supermodelky a někdejší "andílci"  Victoria’s Secret Karlie Klossová a Lily Aldridgeová. Klossová se dokonce kvůli tomu zřekla spolupráce se značkou.

Nikdy nepřestávejte snít

Victoria’s Secret byla dlouhodobě kritizována za to, že si pro své televizní přehlídky vybírala pouze hubené a vysoké modelky.

"Rozhodla jsem se přestat pracovat s Victoria’s Secret, protože jsem si uvědomila, že nereflektuje mé skutečné já a nepředává zprávu, kterou bych chtěla šířit mezi mladými ženami po celém světě," řekla Klossová v rozhovoru pro britskou Vogue

Brazilská modelka Valentina Sampaiová se již dříve objevila na obálce francouzské Vogue. Editoři tehdy uvedli, že je jedna z modelek, která mění obraz módního světa a pomáhá překonávat předsudky. A fotila také pro česko-slovenskou Vogue. 

Sampaiová spolupracuje také například se značkou L'Oréal. Na svém Instagramu zveřejnila o víkendu fotky ze zákulisí focení spodního prádla s komentářem: "Nikdy nepřestávejte snít."

 

Právě se děje

Další zprávy