Victoria Secret’s bude mít první transgender modelku. Ještě před 12 lety byla muž

Magazín Magazín
5. 8. 2019 12:17
Valentina Sampaiová se narodila jako chlapec v brazilském městě Aquiraz. V deseti letech se však nechala přeoperovat na dívku a dnes je úspěšnou modelkou. Známý výrobce spodního prádla Victoria’s Secret ji nedávno oslovil pro spolupráci na nafocení své řady prádla s názvem Pink.
Podívejte se na první transgender modelku výrobce prádla Victoria’s Secret. | Video: Instagram/Valentina Sampaio, Monster, Hope, Miu Miu, Vogue CS

O zařazení transgenderových modelek do přehlídek a propagace značky se podle populárního magazínu Elle hovořilo již dlouho. Vloni totiž rozvířil kritické hlasy šéf marketingového oddělení Victoria’s Secret Ed Razek, když v rozhovoru uvedl, že transsexuálové by v přehlídkách vystupovat neměli. 

"Proč ne? Protože přehlídka je fantazie," uvedl v loňském rozhovoru pro Vogue. Razekův názor následně vyvolal vlnu kritiky a vedení Victoria’s Secret později zveřejnilo na Twitteru jeho omluvu. "Omlouvám se. Abych byl přesný, zařadili bychom takové modelky do přehlídky," stálo v oficiální omluvě.

Proti Razekovu názoru se tehdy postavily i supermodelky a někdejší "andílci"  Victoria’s Secret Karlie Klossová a Lily Aldridgeová. Klossová se dokonce kvůli tomu zřekla spolupráce se značkou.

Nikdy nepřestávejte snít

Victoria’s Secret byla dlouhodobě kritizována za to, že si pro své televizní přehlídky vybírala pouze hubené a vysoké modelky.

"Rozhodla jsem se přestat pracovat s Victoria’s Secret, protože jsem si uvědomila, že nereflektuje mé skutečné já a nepředává zprávu, kterou bych chtěla šířit mezi mladými ženami po celém světě," řekla Klossová v rozhovoru pro britskou Vogue

Brazilská modelka Valentina Sampaiová se již dříve objevila na obálce francouzské Vogue. Editoři tehdy uvedli, že je jedna z modelek, která mění obraz módního světa a pomáhá překonávat předsudky. A fotila také pro česko-slovenskou Vogue. 

Sampaiová spolupracuje také například se značkou L'Oréal. Na svém Instagramu zveřejnila o víkendu fotky ze zákulisí focení spodního prádla s komentářem: "Nikdy nepřestávejte snít."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy