reklama
 
 

Meghan se podílela na časopise Vogue, na obálce ale nebude, přišlo jí to vychloubačné

29. 7. 2019 12:22
Tématem zářijového vydání britské mutace Vogue jsou silné ženy, jež svou nebojácností přispěly ke změně ve společnosti. V časopise se objeví například rozhovor Meghan s někdejší americkou první dámou Michelle Obamovou. Vévodkyně na obálku vybrala fotografie úspěšných žen včetně novozélandské premiérky Jacindy Ardernové nebo švédské bojovnice za ochranu klimatu Grety Thunbergové. Sama na ní však být nechtěla.

Módní časopis na Twitteru oznámil spolupráci šéfredaktora Edwarda Enninfula s někdejší americkou herečkou a uveřejnil obálku, kterou vybrala vévodkyně ze Sussexu. Jedná se o vůbec první spolupráci se slavnou osobností na zářijovém čísle. 

Tématem vydání, na jehož obsahu Meghan spolupracovala s redakcí několik měsíců, jsou silné ženy, jež svou nebojácností přispěly ke změně ve společnosti. V časopise si bude možné přečíst například "otevřený rozhovor" vévodkyně Meghan s bývalou první dámou Spojených států Michelle Obamovou či rozhovor prince Harryho s primatoložkou Jane Goodallovou.

Manželka prince Harryho, která letos porodila své první dítě, syna Archieho, na černobílou obálku časopisu vybrala fotografie patnácti žen. Objeví se na ní například novozélandská premiérka Ardernová či aktivistka Thunbergová, herečky Jane Fondová, Salma Hayeková či modelka Adwoy Aboahová.

Vévodkyně na obálce nebude

Podle šéfredaktora časopisu Meghan odmítla, aby na obálce byla i její fotografie. Připadalo jí to podle něj příliš "vychloubačné". Na Instagramu vévodů ze Sussexu bylo zveřejněno také video ze zákulisí přípravy čísla. 

Obálku nafotil Peter Lindbergh, německý fotograf a režisér, který se proslavil černobílými snímky kdysi začínajících modelek Lindy Evangelistaové, Naomi Campbellové či Cindy Crawfordové. Fotil také dvakrát slavný kalendář Pirelli. 

Patnáctku tváří na obálce doplní jedno zrcátko, ve kterém se tak bude odrážet tvář čtenáře. Cílem je, aby tak nabyl dojem, že se může stát součástí změn ve společnosti, dodali zástupci Vogue. 

Sedmatřicetiletá Meghan je nyní na mateřské dovolené a oficiálních akcí se účastní jen zřídka. Vévodkyně doufá, že zářijové číslo časopisu Vogue inspiruje čtenáře a čtenářky, aby se zaměřili na "hodnoty, příčiny a lidi, kteří mají vliv na dnešní svět".

Meghan není první členkou britské královské rodiny, která se vrhla do spolupráce s módním časopisem. V roce 2016 se na obálce Vogue objevila vévodkyně Kate. Williamova a Harryho matka, princezna Diana, obálku Vogue ozdobila hned několikrát.

Zářijové číslo britského čísla časopisu Vogue vyjde 2. srpna.

Video: Vévodové ze Sussexu si vyrazili na premiéru Lvího krále

Meghan a Harry si po měsících opět vyrazili. Na premiéře Lvího krále pohovořili i s Beyoncé | Video: Reuters

autoři: ČTK, Magazín | 29. 7. 2019 12:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama