Meghan se podílela na časopise Vogue, na obálce ale nebude, přišlo jí to vychloubačné

ČTK Magazín ČTK, Magazín
29. 7. 2019 12:22
Tématem zářijového vydání britské mutace Vogue jsou silné ženy, jež svou nebojácností přispěly ke změně ve společnosti. V časopise se objeví například rozhovor Meghan s někdejší americkou první dámou Michelle Obamovou. Vévodkyně na obálku vybrala fotografie úspěšných žen včetně novozélandské premiérky Jacindy Ardernové nebo švédské bojovnice za ochranu klimatu Grety Thunbergové. Sama na ní však být nechtěla.
Oficiální fotka zachycující vévodkyni při práci pro Vogue.
Oficiální fotka zachycující vévodkyni při práci pro Vogue. | Foto: Profimedia.cz

Módní časopis na Twitteru oznámil spolupráci šéfredaktora Edwarda Enninfula s někdejší americkou herečkou a uveřejnil obálku, kterou vybrala vévodkyně ze Sussexu. Jedná se o vůbec první spolupráci se slavnou osobností na zářijovém čísle. 

Tématem vydání, na jehož obsahu Meghan spolupracovala s redakcí několik měsíců, jsou silné ženy, jež svou nebojácností přispěly ke změně ve společnosti. V časopise si bude možné přečíst například "otevřený rozhovor" vévodkyně Meghan s bývalou první dámou Spojených států Michelle Obamovou či rozhovor prince Harryho s primatoložkou Jane Goodallovou.

Manželka prince Harryho, která letos porodila své první dítě, syna Archieho, na černobílou obálku časopisu vybrala fotografie patnácti žen. Objeví se na ní například novozélandská premiérka Ardernová či aktivistka Thunbergová, herečky Jane Fondová, Salma Hayeková či modelka Adwoy Aboahová.

Vévodkyně na obálce nebude

Podle šéfredaktora časopisu Meghan odmítla, aby na obálce byla i její fotografie. Připadalo jí to podle něj příliš "vychloubačné". Na Instagramu vévodů ze Sussexu bylo zveřejněno také video ze zákulisí přípravy čísla. 

Obálku nafotil Peter Lindbergh, německý fotograf a režisér, který se proslavil černobílými snímky kdysi začínajících modelek Lindy Evangelistaové, Naomi Campbellové či Cindy Crawfordové. Fotil také dvakrát slavný kalendář Pirelli. 

Patnáctku tváří na obálce doplní jedno zrcátko, ve kterém se tak bude odrážet tvář čtenáře. Cílem je, aby tak nabyl dojem, že se může stát součástí změn ve společnosti, dodali zástupci Vogue. 

Sedmatřicetiletá Meghan je nyní na mateřské dovolené a oficiálních akcí se účastní jen zřídka. Vévodkyně doufá, že zářijové číslo časopisu Vogue inspiruje čtenáře a čtenářky, aby se zaměřili na "hodnoty, příčiny a lidi, kteří mají vliv na dnešní svět".

Meghan není první členkou britské královské rodiny, která se vrhla do spolupráce s módním časopisem. V roce 2016 se na obálce Vogue objevila vévodkyně Kate. Williamova a Harryho matka, princezna Diana, obálku Vogue ozdobila hned několikrát.

Zářijové číslo britského čísla časopisu Vogue vyjde 2. srpna.

Video: Vévodové ze Sussexu si vyrazili na premiéru Lvího krále

Meghan a Harry si po měsících opět vyrazili. Na premiéře Lvího krále pohovořili i s Beyoncé | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 6 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy