Meghan se podílela na časopise Vogue, na obálce ale nebude, přišlo jí to vychloubačné

ČTK Magazín ČTK, Magazín
29. 7. 2019 12:22
Tématem zářijového vydání britské mutace Vogue jsou silné ženy, jež svou nebojácností přispěly ke změně ve společnosti. V časopise se objeví například rozhovor Meghan s někdejší americkou první dámou Michelle Obamovou. Vévodkyně na obálku vybrala fotografie úspěšných žen včetně novozélandské premiérky Jacindy Ardernové nebo švédské bojovnice za ochranu klimatu Grety Thunbergové. Sama na ní však být nechtěla.
Oficiální fotka zachycující vévodkyni při práci pro Vogue.
Oficiální fotka zachycující vévodkyni při práci pro Vogue. | Foto: Profimedia.cz

Módní časopis na Twitteru oznámil spolupráci šéfredaktora Edwarda Enninfula s někdejší americkou herečkou a uveřejnil obálku, kterou vybrala vévodkyně ze Sussexu. Jedná se o vůbec první spolupráci se slavnou osobností na zářijovém čísle. 

Tématem vydání, na jehož obsahu Meghan spolupracovala s redakcí několik měsíců, jsou silné ženy, jež svou nebojácností přispěly ke změně ve společnosti. V časopise si bude možné přečíst například "otevřený rozhovor" vévodkyně Meghan s bývalou první dámou Spojených států Michelle Obamovou či rozhovor prince Harryho s primatoložkou Jane Goodallovou.

Manželka prince Harryho, která letos porodila své první dítě, syna Archieho, na černobílou obálku časopisu vybrala fotografie patnácti žen. Objeví se na ní například novozélandská premiérka Ardernová či aktivistka Thunbergová, herečky Jane Fondová, Salma Hayeková či modelka Adwoy Aboahová.

Vévodkyně na obálce nebude

Podle šéfredaktora časopisu Meghan odmítla, aby na obálce byla i její fotografie. Připadalo jí to podle něj příliš "vychloubačné". Na Instagramu vévodů ze Sussexu bylo zveřejněno také video ze zákulisí přípravy čísla. 

Obálku nafotil Peter Lindbergh, německý fotograf a režisér, který se proslavil černobílými snímky kdysi začínajících modelek Lindy Evangelistaové, Naomi Campbellové či Cindy Crawfordové. Fotil také dvakrát slavný kalendář Pirelli. 

Patnáctku tváří na obálce doplní jedno zrcátko, ve kterém se tak bude odrážet tvář čtenáře. Cílem je, aby tak nabyl dojem, že se může stát součástí změn ve společnosti, dodali zástupci Vogue. 

Sedmatřicetiletá Meghan je nyní na mateřské dovolené a oficiálních akcí se účastní jen zřídka. Vévodkyně doufá, že zářijové číslo časopisu Vogue inspiruje čtenáře a čtenářky, aby se zaměřili na "hodnoty, příčiny a lidi, kteří mají vliv na dnešní svět".

Meghan není první členkou britské královské rodiny, která se vrhla do spolupráce s módním časopisem. V roce 2016 se na obálce Vogue objevila vévodkyně Kate. Williamova a Harryho matka, princezna Diana, obálku Vogue ozdobila hned několikrát.

Zářijové číslo britského čísla časopisu Vogue vyjde 2. srpna.

Video: Vévodové ze Sussexu si vyrazili na premiéru Lvího krále

Meghan a Harry si po měsících opět vyrazili. Na premiéře Lvího krále pohovořili i s Beyoncé | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecko už prý nebude zastavovat uprchlíky mířící do Evropy

Turecko už nebude zastavovat syrské uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy. Podle agentury Reuters to dnes řekl vysoce postavený turecký činitel. Rozhodnutí podle agentury souvisí s očekávaným příchodem uprchlíků ze severozápadní syrské provincie Idlib, kde musel více než milion lidí kvůli bojům opustit své domovy.

Ofenziva syrské a ruské armády začala v prosinci. Jejím cílem je získat Idlib pod kontrolu režimu prezidenta Bašára Asada. Většinu provincie zatím mají v rukou islámští radikálové a oponenti syrské vlády, z nichž některé podporuje Turecko.

Turecká policie, pobřežní a pohraniční stráž dostaly příkaz nezasahovat, uvedl turecký činitel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Jaškin zakončil KHL na druhém místě produktivity i mezi střelci

Český útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva zakončil základní část KHL jako druhý nejproduktivnější hráč i druhý nejlepší střelec soutěže. V dnešním posledním zápase na ledě Dinama Minsk dal jeden gól, hostům to však na výhru nestačilo a prohráli 3:4.

Jaškin v 17. minutě zvyšoval na 3:1, ale Dynamo Moskva náskok neudrželo a po třech inkasovaných brankách ve druhé třetině prohrálo. Český útočník díky gólu uzavřel základní část s bilancí 31 branek a 32 přihrávek a udržel druhé místo v kanadském bodování i v tabulce střelců.

V produktivitě zaostal o dva body za spoluhráčem Vadimem Šipačovem (17+48) a před Kirillem Kaprizovem z CSKA Moskva (33+29) udržel o bod druhé místo. Mezi střelci šestadvacetiletý Jaškin, kterého s Dynamem čeká v prvním kole play off Spartak Moskva, nestačil pouze na Kaprizova.

Další zprávy