Od závodění ve vodním slalomu po rozhovory s dalajlamou či nobelisty. To je kariéra Daniela Stacha

Od závodění ve vodním slalomu po rozhovory s dalajlamou či nobelisty. To je kariéra Daniela Stacha
Daniel Stach se původně věnoval vodnímu slalomu. Chtěl vyhrát mistrovství Evropy, světa i olympiádu.
Nakonec ale zjistil, že by ho kariéra sportovního sportovce nenaplňovala, vystudoval dvě vysoké školy, dostal se do České televize coby divák na exkurzi a stal se hlavní tváří vědy na ČT.
Natalja Gorbaněvská v Hyde Parku Civilizace. Jedna z osmi statečných, kteří šli v srpnu 1968 demonstrovat na Rudé náměstí proti okupaci Československa. Sověti ji za to zavřeli do blázince.
Paul Rusesabagina během rwandského konfliktu zachránil v hotelu životy 1268 lidí. Od něho i jeho manželky Tatiany to chtělo pořádný kus odvahy. "Rozhovor s nimi byl unikátním svědectvím a také varováním, aby se už nikdy podobná zvěrstva neopakovala," říká Daniel Stach.
Foto: Archiv České televize
hrz hrz
22. 6. 2018 6:27
Projděte si pozoruhodnou profesní dráhu moderátora ČT Daniela Stacha. V Hyde Parku Civilizace se potkal s předními světovými vědci a mysliteli. Daniel byl přitom nejprve vodní slalomář a do České televize šel původně jen na exkurzi.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Bezpečnostní dotazník na dostavbu Dukovan měli dostat i Číňané, řekl Zeman

Bezpečnostní dotazník kvůli stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany měla dostat i čínská firma, domnívá se prezident Miloš Zeman. Čím více firem se tendru zúčastní, tím nižší podle něj bude konečná cena. Rozdíl může být řádově desítky miliard korun. Řekl to v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Zeman odmítl varovaní českých bezpečnostních služeb před zařazením čínských a ruských firem do tendru na stavbu nového jaderného bloku. Naznačil, že za jejich zprávami může být i konkurenční boj některých firem, které se o zakázku budou ucházet.

"Jenom ekonomický analfabet neví, že čím nižší počet uchazečů, tím je zákonitě vyšší cena," řekl Zeman. "Takže když na základě blouznění zpravodajských služeb vyřadíte některé uchazeče, dokonce dva z pěti, tak tím zákonitě vzroste cena těch zbývajících tří, kteří budou ve slabším konkurenčním prostředí," poznamenal. Cenový rozdíl podle něj může být v řádu desítek miliard korun.

Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu v březnu vyplynulo, že Česko v tendru neosloví čínského zájemce, společnost CGN. Zůstat by tak měli čtyři uchazeči - francouzská EdF, jihokorejská KNHP, kanadsko-americký Westinghouse a ruský Rosatom. Účast Rosatomu kritizuje opozice i někteří bezpečnostní experti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 13 minutami

Prezident Zeman udělí zesnulému Petru Kellnerovi nejvyšší státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělí Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi. Uvedl to pro server Blesk.cz. Řád Bílého lva je nejvyšším státním vyznamenáním České republiky.

"Bude mi strašně líto, že to bude in memoriam," řekl k plánovanému kroku Zeman.

Šestapadesátiletý nejbohatší Čech Kellner zahynul předminulou sobotu na Aljašce při havárii vrtulníku. Ředitel skupiny PPF pro vztahy s veřejným sektorem Vladimír Mlynář v pátek uvedl, že za nehodou zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy