Ve škole nám lhali, Češi nejsou národ, kterému je všechno jedno, říká Johny Machette

Jakub Zuzánek Magazín Jakub Zuzánek, Magazín
18. 11. 2019 10:59
Narodil se po sametové revoluci, vyrostl ve svobodném Česku. Muzikant a influencer Johny Machette odpovídá v anketě Aktuálně.cz, co pro něj znamená Václav Havel i život ve svobodě. „Můžu dělat, co chci, říkat, co chci a co si myslím. Jsem za to nesmírně vděčný,“ tvrdí. Češi podle něj v roce 1989 ukázali, že když o něco jde, tak umí najít klíče ke správným dveřím, za kterými čekala svoboda.
30 let po revoluci: Johny Machette | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy