Ve Francii spatřili krokodýla, loví jej policie

Michal Štůsek Michal Štůsek
23. 6. 2009 14:47
Paříž (Francie) - V rybníce u francouzské vesničky Xertigny spatřilo několik místních občanů krokodýla. Policie a rybáři jsou připraveni tajemného přistěhovalce ulovit.

Xertigny je větší vesnice s počtem obyvatel blížícím se třem tisícům, která leží ve východní části Francie v oblasti Vosges.

Podle informací agentury Reuters zde v poslední době spatřilo několik svědků krokodýla. Ten se v této části světa volně nevyskytuje, a proto se vedení vesnice rozhodlo k jeho odchycení.

Rybáři ve spolupráci s policisty připravili pro nového strážce rybníka lákavou návnadu v podobě kuřete. Lest ale nezabrala a krokodýl stále uniká.

Ryba nebo plaz

„Rybník jsme několikrát sledovali, ale ve skutečnosti nemůžeme s jistotou potvrdit, že v něm krokodýl je," konstatoval Bruno Aime viceprezident místní rybářské společnosti.

Lovci následně prohledali nádrž s pomocí sonaru. Tento pokus vedl k již zajímavějšímu objevu.

„Podle mě se jedná o kapra, ale mohl by to být i metr a půl dlouhý kajman. Na přístroji nerozlišíte o jaký druh živočicha se jedná," sdělil Aime rádiu France Info výsledek dalšího pátrání.

Následně naznačil další možný postup, kterým je vypuštění rybníka.

Místní noviny Est Republicain vytvořily pro pátrání speciální blog, který je každou hodinu aktualizován novými zprávami a záběry z prohledávání rybníka. Jediným živočichem, který byl během hledání dosud natočen je hryzec vodní.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy