reklama
 
 

V Söldenu s blogerkou Dominikou

6. 12. 2017 15:38
Foto: Economia
V předchozích dvou článcích našeho miniseriálu o lyžařské oblasti v Söldenu jsme představili výjimečné podmínky panující na tamních tyrolských svazích i možnosti vylepšit lyžařský styl v racing campu čtyřnásobného mistra světa Andreho Arnolda. Není však nad osobní zkušenost. O tu svou se s námi podělila blogerka Dominika Pokludová, která si byla tamní podmínky vyzkoušet na vlastní kůži v předposledním listopadovém týdnu. Článek je součástí speciálního projektu Dovolená v Rakousku, který vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung, specialistou na letní i zimní dovolenou v Rakousku.

Komerční projekt - V zimě si většina z nás jezdí na hory především zalyžovat nebo si užít i jiné zimní sporty a radovánky, nicméně celkový dojem a spokojenost hodně ovlivní i kvalita ubytování, stravy a celkové podmínky zázemí, zvláště pak pokud člověk váží poněkud delší cestu. Sölden v tomto ohledu nabízí širokou paletu penzionů, hotelů a hotýlků s vysokou úrovní ubytování i služeb, a je tedy z čeho vybírat.

Zimní dovolená v Rakousku

Zimní dovolená v Rakousku

Ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung jsme pro vás připravili speciál, který mapuje nejzajímavější místa Rakouska.

Další tipy na dovolenou najdete zde >>

"Bydleli jsme v hotelu Liebe Sonne, který byl fenomenální. Jsem na veganské stravě a málokde vám tak vyhoví. Číšníci byli velmi milí a hodně mi vyšli vstříc, vždy jsme společně něco vymysleli.

Navštívili jsme i penzion Andre Arnolda a ten byl zas hodně friendly a family. Všichni se tam znali a byli velmi přátelští," líčí své nedávné zkušenosti blogerka Dominika Pokludová a dodává: "Pan Andre tam měl vystavené čtyři skříně plné medailí, opravdu plné, jedna medaile vedle druhé, to mě hodně zaujalo."

Video: Economia |  01:22

Výjimečnost Söldenu ovšem spočívá především v podmínkách, které lákají lyžaře po šest měsíců v roce, a to obvykle již od konce září.

"Dole ve vesnici ještě nebyl vůbec sníh, zatímco na svazích ho bylo plno. S podmínkami u nás se to nedá srovnávat," popisuje Dominika Sölden na konci listopadu.

"Co se lyžovačky týče, byla jsem nadšená. Ještě nikdy jsem si nevyzkoušela lyžování tak brzy, a to jak z pohledu toho, že bych jezdila už v listopadu, tak také, abych vyrazila na svah od brzkého rána, kdy je lyžování prostě nejlepší. Svahy byly čerstvě urolbované, téměř nikdo na nich nebyl, to bylo skvělé."

Ačkoliv do zdejšího racing campu jezdí převážně velmi zkušení a závodní lyžaři, kterým Andre Arnold pomáhá zlepšovat techniku a rychlost, najde si vícenásobný mistr světa čas i na méně zkušené lyžaře, k jakým řadí sebe samu i Dominika.

"Andre byl velmi milý, skromný, friendly a já se divím, že nás někdy neposlal do háje. Byl chápající a pořád v pohodě. Zalyžovala jsem si s ním sice jen párkrát, ale i tak to byl pro mne zážitek.

Racing camp probíhá tak, že Andre od malé boudy pod sjezdovkou sleduje lyžaře, jak jezdí přes časovač mezi brankami, a dole jim jejich jízdu komentuje - co dělají špatně, co dobře, jak se mohou zlepšit. A jelikož jsem v tom byla dost marná, protože nezávodím, tak jsme si svah několikrát sjeli spolu. Stoupli jsme si vedle sebe, chytl mě za hůlku, při jízdě vedle sebe mi radil. Nebo jsem jela ve stopě za ním a bylo to super," popisuje Dominika své zkušenosti z racing campu.

Lyžařským rájem je však Sölden mimo již uvedené i proto, že zde po většinu sezóny vládne i velmi příznivé počasí a o zábavu je postaráno také po západu slunce.

"Nádherné, nádherné, nádherné to bylo. Tak akorát zima, tak akorát teplo, po celou dobu nám svítilo sluníčko, což bylo boží, se sluníčkem je všechno krásnější.

Přes den si můžete zalyžovat a večer se jít pobavit s kamarády, protože je tam i hodně pěkných barů a diskoték.

Na jaře se tam chci podívat znovu, takže za mne rozhodně deset z deseti," uzavírá své hodnocení sympatická a bezprostřední blogerka Dominika Pokludová. A pokud se chcete o jejích zkušenostech ze Söldenu dozvědět více, navštivte její blog na adrese www.dblog.cz.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

autor: red | 6. 12. 2017 15:38

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama