Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

V Kufsteinerlandu zažijete terapii lesem, vyhlídky i soutěsky

Barbora Vojtová
24. 8. 2020 11:59
Harald Löffel je nadšeným milovníkem přírody a hor. Jako průvodce se snaží svoji vášeň předávat svým klientům, kteří se rozhodnou vydat do regionu Kufsteinerland. Oblasti poskládané z pohádkových vesniček s majestátními kostelíky a ponořené do pohoří Kaisergebirge.
Harald Löffel
Harald Löffel | Foto: Copyright: Mathäus Gartner
Österreich Werbung
Österreich Werbung | Foto: Österreich Werbung

Jaké země, respektive místa jste během svého života navštívil?

V kanadském Utahu jsem na kajaku sjížděl řeku Green River. S batohem na zádech jsem procestoval Rakousko, Itálii, Švýcarsko a kus Francie. Křížem krážem jsem prostopoval Skandinávii. Prochodil jsem Krétu, Korfu a Korsiku. Dvakrát jsem byl v horách Wudang v Číně, kde jsem se ponořil do učení tchaj-ťi a čchi-kung. K tomu jsem několikrát krátce navštívil Holandsko a cestoval po Německu. A v roce 1993 jsem strávil také několik dní ve vaší nádherné Praze.

Kvůli čemu jste se tedy nakonec rozhodl vrátit do regionu Kufsteinerland?

Ve skutečnosti jsem ten region nikdy neopustil, pouze jsem z něj vyrážel "lovit" cestovatelské zážitky a vždy se do něj zase vrátil zpět. Cestování jsem asi potřeboval proto, abych si uvědomil, kde se ve skutečnosti cítím doma. Až nyní vnímám, že je to právě moje malá vesnička obklopená kouzelnými horami, ve kterých jsem vyrůstal a kde se nachází téměř vše, co v životě potřebuji. Uvědomil jsem si, že člověk nemusí utíkat do světa, aby našel štěstí. Štěstí musíme objevit v sobě. 

Bylinková túra
Bylinková túra | Foto: Copyright: TVB Kufsteinerland / Mathäus Gartner

Co je unikátní právě na vašem regionu, když jej porovnáte s jinými?

Myslím si, že region Kufsteinerland toho má nesmírně mnoho co nabídnout. Nejen jedinečné výhledy z vrcholů hor, jako je například Pendling, ale i pohádkové údolí Kaisertal plné lesů a pastvin, které elegantně přechází do strmých skal. Nebo klidné údolí Thierseetal, které vás obklopí pokornými, až meditativními lesy, ve kterých najdete přesně to, co právě hledáte.

Proč jste se rozhodl pro práci průvodce?

Považuji se za někoho, kdo ve skutečnosti není jen turistickým průvodcem. Asi to vyplývá už z mých předchozích odpovědí. V přírodě se cítím zkrátka nejlépe. Práce průvodce ke mně přišla velmi přirozeně, jeden den jsem viděl inzerát, přihlásil se do výběrového řízení a dnes je to deset let, co si užívám propojení své záliby s prací, mám štěstí!

Co všechno s vámi mohou turisté, které provádíte, zažít?

To záleží na tom, co si turisté objednají. Ale nejčastěji jde o výstup na vrcholy s nádhernými výhledy, výlety do údolí Kaisertal nebo skrze dobrodružnou soutěsku Glemmbachklamm. Nabízíme také speciální program jako například terapii lesem nebo bylinkové vycházky zaměřené na poznávání a sběr místních bylin. A abych nezapomněl, také máme během roku termíny zaměřené na úvod do umění tchaj-ťi a čchi-kung. Ať už si návštěvníci vyberou cokoli, vždy se snažím, aby se co nejvíce ponořili do místní blahodárné přírody, vnímali ji, poslouchali, dotýkali se jí, zkrátka aby pochopili, že je to právě ona, která je dokonalým zdrojem inspirace, energie a harmonie.

Úvod do bojového umění
Úvod do bojového umění | Foto: Copyright: Mathäus Gartner

Jaký program je nejatraktivnější pro návštěvníky a jaký pro vás osobně?

Mnoho lidí si oblíbilo výšlap na vrchol Pendling, procházku údolím Kaisertal a výlet lanovkou na pohoří Kaisergebirge. Já osobně mám moc rád hluboké lesy v Thierseetalu a jejich tichá místa, kde mohu praktikovat tchaj-ťi a čchi-kung.

Vznikly pro letošní léto v Kufsteinerlandu nějaké nové projekty?

Nově v rámci našeho týdenního programu nabízíme pondělní výšlapy na vrchol Köglhörndl s převýšením 970 metrů.

Terapie lesem s Haraldem
Terapie lesem s Haraldem | Foto: Copyright: Mathäus Gartner

Na co byste vy osobně pozval potenciální turisty z Česka?

Pozval bych jakékoli potenciální návštěvníky na naši terapii lesem, protože si myslím, že je to skvělá forma, jak se propojit s přírodou a umět si užít její pozitivní dopad na tělo i duši. Vědomý pobyt v přírodě posiluje imunitní systém a je skvělou formou relaxace. Těm, kteří touží vysloveně po dobrodružství, bych doporučil atraktivní soutěsku Glemmbachklamm. Možností je mnoho, tak si je přijeďte do Kufsteinerlandu zažít na vlastní kůži…

Více ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy