Únosce psů Lady Gaga dostal čtyřletý trest

ČTK ČTK
4. 8. 2022 9:52
Muž, který loni unesl psy americké zpěvačky Lady Gaga, dostal ve středu u soudu v Los Angeles čtyřletý trest. Dvacetiletý Jaylin Keyshawn White se přiznal ke krádeži francouzských buldočků. Tři komplicové zosnovali krádež psů, která skončila postřelením muže, jenž psy venčil.
ilustrační foto, Lady Gaga
ilustrační foto, Lady Gaga | Foto: Facebook

Policie podle záběrů z bezpečnostních kamer zjistila, že dva mladíci vystoupili poblíž muže venčícího psy, střelili ho do hrudi, sebrali dva ze tří psů a odjeli. Muž venčící psy byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Podle jeho výpovědi u soudu má dodnes bolesti a psychické obtíže. 

Lady Gaga za navrácení svých dvou psů nabídla nálezné půl milionu dolarů, což je téměř 11 milionů korun. Psy přivedla a o peníze se přihlásila žena, kterou později vyšetřování spojilo se strůjci psího únosu. Skupina si chtěla odcizením mazlíčků slavné zpěvačky vydělat.

Policie v souvislosti s incidentem zatkla pět lidí, tři z nich prokuratura považuje za pachatele únosu. Je mezi nimi i 19letý James Howard Jackson, který je podezřelý z postřelení Fischera, ovšem letos v dubnu byl omylem kvůli procesní chybě propuštěn z vězení.

Po téměř pěti měsících se jej úřadům ve středu podařilo opět zadržet, informovala dnes agentura AP. Jackson si už předtím vyslechl obvinění z vícero trestných činů, včetně pokusu o vraždu, a u soudu vinu odmítl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy