Ulice německého města zaplavila čokoláda. Sladký proud unikl z místní továrny

Magazín Magazín
12. 12. 2018 16:25
Západoněmecké město Westönnen se v úterý večer mohlo na chvíli přenést do světa Karlíka a jeho továrny na čokoládu. Z nedaleké čokoládovny DreiMeister totiž unikla zhruba tuna sladké tekutiny a pokryla tak chodníky i cesty. Podle německých novin Soester Anzeiger způsobil nehodu "nepatrný technický problém" ve skladovací nádrži. Zaschlou mléčnou čokoládu z chodníku odlupovalo celkem 25 hasičů a kromě lopat ji museli seškrabovat i s pomocí horké vody. Vedoucí čokoládovny Markus Luckey pro místní německý deník poznamenal, že je rád, že se nehoda nestala těsně před Vánoci. "To by byla katastrofa," sdělil.
Čokoláda zaplavila ulice Westönnenu.
Čokoláda zaplavila ulice Westönnenu. | Foto: Reuters
Rozlitá čokoláda ve Westönnenu, Německo
Rozlitá čokoláda ve Westönnenu, Německo | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 12 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy