Mimořádná zpráva

Ukázka z pokračování Avataru je na webu. Podívejte se

Zpravodajská směna
16. 3. 2010 20:30
Co mají společného Jake Sully a Darth Vader? Fanoušci to ví
Foto: Repro YouTube

Los Angeles - Šílenství kolem filmu Avatar z dílny režiséra Jamese Camerona pořádně neutichlo, ale už se hovoří o druhém dílu.

"Hovoříme o pokračování Avataru jako o malém milostném příběhu nazvaném The Dive," naznačil hollywoodský producent a Cameronův parťák Jon Landau.

Avatar, dle mnohých revoluční film, se stal během krátké doby komerčně nejúspěšnějším filmem historie. Jen v kinech dosud vydělal 2,6 miliardy dolarů, přičemž další nemalé peníze se očekávají z prodeje DVD a Blu-Ray.

Jediným mráčkem na jinak veleúspěšném projektu tak je skutečnost, že tandemu Cameron-Landau utekl před týdnem Oscar za režii. Snímek získal ocenění jen v technických kategoriích.

Pomyslnou rukavici, kterou zmínkami o pokračování Landau hodil, nenechali fanoušci dlouho ležet bez povšimnutí.

Na populárním videoserveru YouTube se tak objevil fiktivní trailer na snímek "Avatar 2: Moje velká tlustá Pandora versus smrtící relikvie vrací úder v Murielině smrtonosné zbrani: Reloaded". A vykradli v něm, co se dalo.

Přesvědčit se ostatně můžete sami:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 36 minutami

Chlapík z Ottawy posílil Spartu, dohodl se na měsíc

Hokejový útočník Filip Chlapík, který dosud působil v Ottawě v NHL a na její farmě v Belleville v AHL, posílil pražskou Spartu. Dohodl se na měsíční výpomoci a bude hrát už dnes v předehrávce 19. kola extraligy na ledě Liberce. Třiadvacetiletému rodákovi z Prahy skončila se Senators tříletá nováčkovská smlouva a může se stát 9. října chráněným volný hráčem.

"Jeho hlavní charakteristika mluví za sebe - je to sparťan hrající v NHL. Navíc stále mladý kluk. Po odchodu Marka Kvapila se nám v útoku uvolnilo místo, Filip může zvýšit konkurenci v elitních formacích," řekl klubovému webu sportovní manažer Sparty Petr Ton.

před 40 minutami

Počet zásilek z e-shopů stoupl v září až o polovinu oproti předchozím měsícům

Počet doručených zásilek z tuzemských internetových obchodů se v září proti předchozím měsícům zvýšil až o polovinu. Meziročně se nárůst pohybuje řádově v desítkách procent. Vyplývá to z informací doručovatelských firem a e-shopů.

Česká pošta podle Iva Vysoudila z tiskového oddělení eviduje růst počtu doručovaných balíků jak na týdenní, tak i roční bázi. Meziroční nárůst je podle něj od začátku roku o zhruba 11 procent. Pošta kvůli tomu buduje síť specializovaných výdejních a podacích míst, tzv. Balíkoven. Ze současných 800 se chce na konci roku dostat na 1500.

"Nárůst počtu zásilek je obrovský. Rekordním dnem bylo úterý 22. září, kdy jsme za jediný den přepravili téměř 223 000 zásilek, zatímco během roku je to v průměru 150 000. V meziročním srovnání jde o 120 procentní nárůst," uvedla zakladatelka služby Zásilkovna Simona Kijonková. Důvodem je podle ní rostoucí obliba Zásilkovny, ale i růst elektronického obchodu jako celku. Celkové tržby e-shopů by podle ní letos měly přesáhnout 200 miliard Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy