Ugandská setkání s divokými zvířaty a uctivými lidmi. Na Čechy byly zvědavé děti i policie

Kamarádi na safari. Miroslav Lorenc je první zleva.
Východoafrická Uganda je poměrně kopcovitou zemí. Nejnižší bod má 621 metrů nad mořem, nejvyšší pak 5 109 metrů.
Kromě objevování národních parků a místních zvyků se parta kamarádů z vysoké školy vydala také pomáhat do školy a nemocnice v Buikwe. Dovezli tam dětské boty, zdravotnický materiál, sportovní a IT vybavení a proškolili místní zaměstnance.
Pyšní se také několika rozlehlými národními parky. Dva z nich - Bwindi Impenetrable National Park and Rwenzori Mountains National Park jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.
nebo třeba stádo slonů.
Foto: Lukáš Tofan
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
16. 6. 2017 9:19
Kamarádi z vysoké školy vyrazili na konci loňského roku na dobrodružnou výpravu do Ugandy. V národních parcích se potkali s hrochy, slony i buvoly. "Nejčastější příčinou úmrtí v Ugandě je prý kromě AIDS nebo dopravní nehody střet s hrochem na jezeru, kam chodí místní v noci lovit. A nebezpečné je taky třeba setkání s buvolem," říká v rozhovoru Miroslav Lorenc. Přesto se všichni vrátili zpět v plné síle a s hromadou zážitků.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Bývalý politik ANO Švachula obviněný z korupce zůstává ve vazbě

Hlavní postava korupční kauzy na radnici Brna-středu a bývalý člen hnutí ANO Jiří Švachula dál zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom ve čtvrtek v neveřejném jednání Krajský soud v Brně, informoval Seznam. Švachula je ve vazbě od začátku března, soudy mají obavu, že by mohl uprchnout. Policie výši úplatků v kauze zatím vyčíslila na více než 17 milionů korun.

Další zprávy