Vítej, princezno! Twitter šílí z holčičky Kate a Williama

ČTK Magazín ČTK, Magazín
4. 5. 2015 7:45
Twitter žije narozením druhého dítěte Kate, malé princezně přála vše nejlepší jak armáda, tak bulvární deníky.
William a Catherine ukazují dceru po porodu v Londýně, 2. května 2015
William a Catherine ukazují dceru po porodu v Londýně, 2. května 2015 | Foto: Reuters

Londýn/PrahaKate porodila v sobotu dopoledne necelé tři hodiny po příjezdu do nemocnice a už večer odjela s holčičkou, manželem a synem Georgem do Kensingtonského paláce, kde rodina v Londýně žije.

Narození dcery Williama a Kate vyvolalo u mnoha Britů nadšení, zaplnilo první stránky většiny listů a některé londýnské pamětihodnosti jako Tower Bridge se pomocí nového osvětlení zbarvily do růžové barvy.

V pondělí v 15:00 SELČ (14:00 místního času) bude v Londýně na počest novorozené princezny vypáleno přes stovku dělových salv, 41 z Hyde Parku a 62 z hradu Tower.

Takto poblahopřál Kate a Williamovi k narození druhého dítěte deník The Sun.

Porcelánový medvídek se na počest narození královského potomka prodal za pět tisíc korun.

Královská mincovna odhalila návrh pětilibrové mince vyražené k příležitosti narození princezny.

Londýnský Tower Bridge se zbarvil do růžové...

Originální blahopřání od British Airways.

Královské námořnictvo.

Řada firem využila narození druhého dítěte Kate a Williama k propagaci svých výrobků...

 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy