Turistku na výletě přepadl medvěd. Zůstala ledově klidná a pořídila si s ním selfie

Magazín Magazín
20. 7. 2020 14:46
Většina turistů by se při neplánovaném setkání s medvědem baribalem vyděsila k smrti. Žena, kterou šelma překvapila na výletě v mexické přírodní rezervaci poblíž města San Pedro Garza García, naopak zachovala ledový klid, a ještě si se zvířetem zvládla pořídit selfie.
Na dívku skočil medvěd. Stihla si s ním vyfotit selfie | Video: Twitter/BBCabinda, Twitter/RexChapman

Na videu, které pořídil jiný kolemjdoucí, lze vidět, jak se medvěd blíží k mladé ženě a pak jí začne čenichat u nohou. Turistka nejdřív zůstala naprosto klidná. I když si medvěd stoupl na zadní a byl v tu chvíli stejně vysoký jako ona, snažila se nehýbat a až posléze se odvážila zvednout nad hlavu ruku s telefonem, aby si s medvědem udělala na památku selfie.

Při incidentu v mexickém přírodním parku nakonec nebyl nikdo zraněn, informoval britský zábavní web Unilad.

Poté, co přihlížející video nahrál na Twitter, rozpoutala se na sociální síti debata o tom, jestli byla šelma vycvičená. Lidé, kteří přírodní rezervaci sami navštívili, podobné spekulace odmítli.

Jeden z diskutujících na Twitteru uvedl, že narazit na medvěda není v parku ani v přilehlém městě nic neobvyklého, a dodal, že populární lokalita je divokých zvířat plná. Zatímco autor videa ženu označil za hrdinku, v diskusi se objevil i názor, který její jednání vnímal jako hloupou nerozvážnost.

Podle odborníků, kteří mají severoamerické národní parky na starost, je zachování klidu při kontaktu s medvědem vhodnou strategií. V podobné situaci je také namístě k medvědovi klidně promlouvat a malé děti od něj dostat co nejdál. Člověk by se měl snažit vypadat co nejvyšší, aby z něj mělo zvíře respekt, a své jídlo a batoh by měl držet mimo jeho dosah.

Pracovníci národních parků zároveň turistům radí, aby byli výjimečně obezřetní, pokud narazí na medvědici s mláďaty. Právě tehdy se riziko, že zvíře zaútočí, výrazně zvyšuje. Matka totiž bude chtít medvíďata bránit. O tom, jestli je dobré se s medvědy fotografovat, lidé z národních parků nemluví.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy