Turistka chtěla dojít k autobusu z románu Útěk do divočiny, utopila se v řece

Magazín Magazín
29. 7. 2019 16:05
Běloruská turistka Veramika Maikamavaová utonula poté, co se se svým manželem snažila přejít aljašskou řeku Teklaniku. Divoký proud ji však strhl a partner jí už nedokázal pomoci. Manželé byli na cestě ke slavnému autobusu dobrodruha Christophera McCandlesse, který zde poblíž trailu Stampede žil několik měsíců.
Emile Hirsch ve filmu Útěk do divočiny sehrál dobrodruha Christophera McCandlesse.
Emile Hirsch ve filmu Útěk do divočiny sehrál dobrodruha Christophera McCandlesse. | Foto: Profimedia.cz

Novomanželé z Běloruska mířili k opuštěnému autobusu Fairbanks 142 v aljašské divočině, kterou proslavil především americký dobrodruh Christopher McCandless. Ten se v roce 1992 vypravil na několik měsíců do aljašské divočiny žít jen s minimem zásob. Jeho tělo bylo objeveno v září téhož roku, bylo mu 24 let. 

Příběh o americkém mladíkovi sepsal pár měsíců nato Jon Krakauer do měsíčníku Outside a později jej rozpracoval do knihy Into the Wild (Útěk do divočiny). Knihu popisující McCandelessovo dobrodružství zfilmoval v roce 2007 Sean Penn. 

Řada lidí se během uplynulých letech pokusila k opuštěnému aljašskému autobusu dojít, pro některé z nich museli dojet záchranáři.

Čtyřiadvacetiletý Bělorus podle deníku News-Miner oznámil policistům úmrtí manželky minulý čtvrtek. Mladá žena zřejmě neustála divoký proud řeky Teklaniky nedaleko osady Healy. Manžel ji sice z vody vytáhl, ale oživit ji už nedokázal. 

Britský deník The Guardian připomíná, že jen v roce 2013 byly zachráněny hned dvě výpravy k autobusu, který se nachází 16 kilometrů severně od vstupu do národního parku Denali. 

Spisovatel Aleš Palán o samotářích v šumavské divočině: 

Za radikální změnu odejít z civilizace nesou tito lidé následky, nemají informace, ale myslí si věci sami za sebe, některé příběhy jsou zničující | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy