Třináctiletý Brit je otcem. Matce je patnáct

ČTK ČTK
13. 2. 2009 17:45
Londýn - Třináctiletý Alfie, který vypadá na deset a měří 125 centimetrů, se podle dnešního listu The Sun stal jedním z nejmladších britských otců.
Třináctiletý Alfie se svou dcerou na fotografii deník Sun
Třináctiletý Alfie se svou dcerou na fotografii deník Sun | Foto: Repro Report

Poněkud vyspělejší matce Chantelle je patnáct. Jejich dcera Maisie Roxanne vážila při narození 3,1 kilogramu.

Bulvární The Sun přinesl fotografie obou mladých rodičů i jejich ratolesti. Na jedné z nich dává Alfie děvčátku pít z kojenecké láhve, na jiné ho s vážnou tváří líbá na čelo.

Vypadá to prý, že chce být odpovědným otcem. Na otázku listu, zda ví, kolik stojí plenky, přiznal, že ne, ale že "asi hodně".

Řekl také, že když zjistili, že je Chantelle těhotná, dohodli se nejít na potrat.

"Myslel jsem si, že bude dobré mít dítě. Nepřemýšlel jsem o tom, jak si to budeme moci dovolit. Kapesné nedostávám. Táta mi občas dá deset liber (asi 300 korun)."

Otec Alfie, matka Chantelle a jejich dcera Maisie
Otec Alfie, matka Chantelle a jejich dcera Maisie | Foto: Repro Report

Agentura AP napsala, že Británie je jedna z evropských zemí, kde je zaznamenáno nejvíc těhotenství nezletilých. V roce 2006 otěhotnělo 39 000 Britek mladších osmnácti let. Víc než 7000 z nich nebylo ani šestnáct.

Nejmladším známým britským otcem je jistý Sean Steward. Stal se jím v roce 1998, kdy mu bylo dvanáct let. Se svojí tehdy patnáctiletou partnerkou se půl roku po porodu rozešli.

 

Právě se děje

před 33 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy