Třináctiletý Brit je otcem. Matce je patnáct

ČTK ČTK
13. 2. 2009 17:45
Londýn - Třináctiletý Alfie, který vypadá na deset a měří 125 centimetrů, se podle dnešního listu The Sun stal jedním z nejmladších britských otců.
Třináctiletý Alfie se svou dcerou na fotografii deník Sun
Třináctiletý Alfie se svou dcerou na fotografii deník Sun | Foto: Repro Report

Poněkud vyspělejší matce Chantelle je patnáct. Jejich dcera Maisie Roxanne vážila při narození 3,1 kilogramu.

Bulvární The Sun přinesl fotografie obou mladých rodičů i jejich ratolesti. Na jedné z nich dává Alfie děvčátku pít z kojenecké láhve, na jiné ho s vážnou tváří líbá na čelo.

Vypadá to prý, že chce být odpovědným otcem. Na otázku listu, zda ví, kolik stojí plenky, přiznal, že ne, ale že "asi hodně".

Řekl také, že když zjistili, že je Chantelle těhotná, dohodli se nejít na potrat.

"Myslel jsem si, že bude dobré mít dítě. Nepřemýšlel jsem o tom, jak si to budeme moci dovolit. Kapesné nedostávám. Táta mi občas dá deset liber (asi 300 korun)."

Otec Alfie, matka Chantelle a jejich dcera Maisie
Otec Alfie, matka Chantelle a jejich dcera Maisie | Foto: Repro Report

Agentura AP napsala, že Británie je jedna z evropských zemí, kde je zaznamenáno nejvíc těhotenství nezletilých. V roce 2006 otěhotnělo 39 000 Britek mladších osmnácti let. Víc než 7000 z nich nebylo ani šestnáct.

Nejmladším známým britským otcem je jistý Sean Steward. Stal se jím v roce 1998, kdy mu bylo dvanáct let. Se svojí tehdy patnáctiletou partnerkou se půl roku po porodu rozešli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy