Třináctiletý Brit je otcem. Matce je patnáct

ČTK ČTK
13. 2. 2009 17:45
Londýn - Třináctiletý Alfie, který vypadá na deset a měří 125 centimetrů, se podle dnešního listu The Sun stal jedním z nejmladších britských otců.
Třináctiletý Alfie se svou dcerou na fotografii deník Sun
Třináctiletý Alfie se svou dcerou na fotografii deník Sun | Foto: Repro Report

Poněkud vyspělejší matce Chantelle je patnáct. Jejich dcera Maisie Roxanne vážila při narození 3,1 kilogramu.

Bulvární The Sun přinesl fotografie obou mladých rodičů i jejich ratolesti. Na jedné z nich dává Alfie děvčátku pít z kojenecké láhve, na jiné ho s vážnou tváří líbá na čelo.

Vypadá to prý, že chce být odpovědným otcem. Na otázku listu, zda ví, kolik stojí plenky, přiznal, že ne, ale že "asi hodně".

Řekl také, že když zjistili, že je Chantelle těhotná, dohodli se nejít na potrat.

"Myslel jsem si, že bude dobré mít dítě. Nepřemýšlel jsem o tom, jak si to budeme moci dovolit. Kapesné nedostávám. Táta mi občas dá deset liber (asi 300 korun)."

Otec Alfie, matka Chantelle a jejich dcera Maisie
Otec Alfie, matka Chantelle a jejich dcera Maisie | Foto: Repro Report

Agentura AP napsala, že Británie je jedna z evropských zemí, kde je zaznamenáno nejvíc těhotenství nezletilých. V roce 2006 otěhotnělo 39 000 Britek mladších osmnácti let. Víc než 7000 z nich nebylo ani šestnáct.

Nejmladším známým britským otcem je jistý Sean Steward. Stal se jím v roce 1998, kdy mu bylo dvanáct let. Se svojí tehdy patnáctiletou partnerkou se půl roku po porodu rozešli.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy