Austrálií hýbe magické setkání s hadem. Krajta si v obchodě vybrala správnou "oběť"

pru pru
19. 8. 2021 7:00
Australanku Helainu Alatiovou šokoval při pondělním nákupu potravin třímetrový had, který trčel z regálů s kořením. Když se pětadvacetiletá žena v jedné z uliček v supermarketu v Sydney otočila, spatřila jen 20 centimetrů od svého obličeje hlavu syčící krajty. Alatiová nejdříve nevěřila svým očím a snažila se zůstat v klidu. Nikdo v tu chvíli kolem ní nebyl.
Australanka zachytila svůj nevšední zážitek na mobilní telefon. | Video: Associated Press

Shodou okolností ale mladá Australanka už několik let pracuje jako zachránkyně volně žijících zvířat. Díky tomu po chvíli poznala, že se jedná o krajtu kobercovou, která není jedovatá, a není tím pádem důvod se jí obávat.

"Had se díval celou dobu přímo na mě. Až jako kdyby říkal: 'Můžeš mě prosím vzít pryč?'" popisovala Alatiová svůj nevšední zážitek pro britský server BBC. "Když budu upřímná, tohle je ta nejvíc vzrušující věc, která se mi v poslední době v lockdownu přihodila. Všichni si pak krajtu chodili fotit," dodala.

Potom co o svém nálezu informovala personál v supermarketu řetězce Woolworths, přinesla na místo svůj vlastní pytel na záchranu hadů. Zvíře poté vypustila v neobydlené oblasti na kraji Sydney, kde krajty běžně žijí. Podle Alatiové, která během svého života zachránila už přes dvě desítky hadů, se musela krajta do obchodu dostat už během noci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy