Muži si zkouší těhotenství. Po dvou týdnech jsou vyčerpaní

jaz
8. 3. 2015 8:24
Po dvou týdnech v pokročilém stádiu gravidity je trojice mužů vyčerpaná. Přesto hodlá vydržet a přinést oběť ke dni matek.
Foto: Facebook / 3 Pregnant Dads‬

Londýn – Jason Bramley, Steve Hanson a Jonny Biggins odstartovali v polovině února projekt s názvem Tři těhotní otcové. Chtějí tak vzdát hold všem matkám a originálně oslavit jejich svátek, který v Anglii připadá na 15. března.

Místo květin a přání si nasadili výstroj v podobě falešného těhotenského břicha a poprsí (vše váží 15 kilogramů). Pánové ze sebe nedělají gravidní ženy jen před novináři a objektivy fotoaparátů. Svá bříška totiž nosí 24 hodin denně a sundávat je mají povoleno jen kvůli hygieně, a to na 15 minut.

Foto: Facebook / 3 Pregnant Dads‬

"Není to lehké v noci ani ráno, nejtěžší je ale chůze do práce," řekl Steve deníku Daily Mail s tím, že už po pár dnech si žen vážili víc než kdy jindy. S takovým závažím totiž okamžitě přišly problémy se spánkem, chůzí i obyčejnými věcmi, jako je zavazování tkaniček.

Tři čtyřicátníci pobavili svým úsilím i média a dávají jeden rozhovor za druhým. Do svého pořadu si je pozvala i moderátorka Lorraine Kelly, které se svěřili s těžkostmi mužské gravidity.

Foto: Facebook / 3 Pregnant Dads‬

"Je to těžké, opravdu těžké," řekl v televizní show ITV Lorraine šestačtyřicetiletý Steven, který jako první přišel s bláznivým nápadem.

"Zajímalo by mě, proč těhotné ženy nepoužívají invalidní vozíky," komentoval Jason pouhých pět dní nošení těhotenského břicha. Své podivné závaží pánové neskrývají ani na ulici, protože běžně chodí do práce, do hospody s přáteli nebo jezdí na kole s dětmi.

Foto: Facebook / 3 Pregnant Dads‬

Pro větší představu má ale falešné břicho i vedlejší účinky. Je totiž navržené tak, aby navozovalo pocit běžného těhotenství jak váhou, tak tlakem na močový měchýř, žaludek i plíce. Možná proto už vysílení pánové navštívili i lékárnu, kde si zakoupili podpůrný bederní pás, který nosí v těhotenství i některé maminky.

Za těch pár dní se trio Britů se svými bříšky sžilo natolik, že si je hladí a dokonce si s nimi povídají. Kromě toho každý den doplňují svůj blog, kde se fanouškům svěřují s novinkami a zároveň je nabádají, aby přispěli svými připomínkami a nápady.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy