Muži si zkouší těhotenství. Po dvou týdnech jsou vyčerpaní

jaz
8. 3. 2015 8:24
Po dvou týdnech v pokročilém stádiu gravidity je trojice mužů vyčerpaná. Přesto hodlá vydržet a přinést oběť ke dni matek.
Foto: Facebook / 3 Pregnant Dads‬

Londýn – Jason Bramley, Steve Hanson a Jonny Biggins odstartovali v polovině února projekt s názvem Tři těhotní otcové. Chtějí tak vzdát hold všem matkám a originálně oslavit jejich svátek, který v Anglii připadá na 15. března.

Místo květin a přání si nasadili výstroj v podobě falešného těhotenského břicha a poprsí (vše váží 15 kilogramů). Pánové ze sebe nedělají gravidní ženy jen před novináři a objektivy fotoaparátů. Svá bříška totiž nosí 24 hodin denně a sundávat je mají povoleno jen kvůli hygieně, a to na 15 minut.

Foto: Facebook / 3 Pregnant Dads‬

"Není to lehké v noci ani ráno, nejtěžší je ale chůze do práce," řekl Steve deníku Daily Mail s tím, že už po pár dnech si žen vážili víc než kdy jindy. S takovým závažím totiž okamžitě přišly problémy se spánkem, chůzí i obyčejnými věcmi, jako je zavazování tkaniček.

Tři čtyřicátníci pobavili svým úsilím i média a dávají jeden rozhovor za druhým. Do svého pořadu si je pozvala i moderátorka Lorraine Kelly, které se svěřili s těžkostmi mužské gravidity.

Foto: Facebook / 3 Pregnant Dads‬

"Je to těžké, opravdu těžké," řekl v televizní show ITV Lorraine šestačtyřicetiletý Steven, který jako první přišel s bláznivým nápadem.

"Zajímalo by mě, proč těhotné ženy nepoužívají invalidní vozíky," komentoval Jason pouhých pět dní nošení těhotenského břicha. Své podivné závaží pánové neskrývají ani na ulici, protože běžně chodí do práce, do hospody s přáteli nebo jezdí na kole s dětmi.

Foto: Facebook / 3 Pregnant Dads‬

Pro větší představu má ale falešné břicho i vedlejší účinky. Je totiž navržené tak, aby navozovalo pocit běžného těhotenství jak váhou, tak tlakem na močový měchýř, žaludek i plíce. Možná proto už vysílení pánové navštívili i lékárnu, kde si zakoupili podpůrný bederní pás, který nosí v těhotenství i některé maminky.

Za těch pár dní se trio Britů se svými bříšky sžilo natolik, že si je hladí a dokonce si s nimi povídají. Kromě toho každý den doplňují svůj blog, kde se fanouškům svěřují s novinkami a zároveň je nabádají, aby přispěli svými připomínkami a nápady.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Jeřábek v KHL mění dres, bude hrát za Spartak

Hokejový obránce Jakub Jeřábek mění v Kontinentální lize dres a nově bude hrát za Spartak Moskva. Třicetiletý český reprezentant podepsal s novým klubem roční smlouvu. Spartak o tom informoval na svém webu.

Jeřábek doposud oblékal v KHL pouze dres Viťazu Podolsk, za který odehrál s přestávkou tři sezony. Po ročníku 2016/17 zamířil na dva roky do NHL, poté se ale vrátil zpět do Evropy a hrál opět za Podolsk. V KHL včetně play off odehrál 166 zápasů a nasbíral 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí.

"V osobě Jakuba Jeřábka získáváme obránce, který je schopný plnit úkoly v obraně i v útoku. Má zkušenosti z NHL i KHL, je to chytrý a pracovitý hráč, dobrý spoluhráč a vstřícný hokejista," uvedl sportovní ředitel Spartaku Roman Běljajev na adresu účastníka dvou světových šampionátů.

Na nové angažmá se těší i Jeřábek. "V Rusku hraji už několik let a dobře vím, že Spartak je klub s velkou historií a skvělými fanoušky, což je pro mě důležité. Bavil jsem se o Spartaku s kamarády z reprezentace a o klubu jsem slyšel jen dobré věci," řekl Jeřábek. Dodal, že moc dobře ví, že v moskevském klubu úspěšně působili trenér Miloš Říha a brankář Dominik Hašek. "Chtěl bych, aby si fanoušci pamatovali i mě," uvedl plzeňský odchovanec.

Další zprávy