reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

I trávník na jaře potřebuje péči

Nevíte, jak pečovat o trávník na jaře? Inspirujte se našimi radami při výběru správné trávníkové směsi a následné péči o trávník.

Při zběžné kontrole zjistíme stav trávníku po zimě.  O jeho dobrém stavu rozhodujeme již na podzim, kdy vytváříme podmínky pro jeho bezproblémové přezimování.  Trávník přes zimu trpí houbovými chorobami, které ho mohou značně poničit. Proto musíme na podzim trávník přihnojit trávníkovými hnojivy s vysokým obsahem draslíku, což nám vytvoří předpoklad pro jeho vyšší odolnost proti chorobám. Trávník na podzim nemůžeme nechat přerostlý, musíme ho posekat na výšku  3-4 cm, abychom pod vrstvou sněhu nevytvářeli podmínky pro růst plísně. Současné trávníky jsou ve většině případů dostatečně husté a jemné. Proto je musíme ošetřit na podzim odpovídajícím fungicidem. Pokud bychom toto zanedbali, tak si teprve na jaře uvědomíme, jak dlouho to trvá, než trávník napadený chorobami dostaneme do dobrého stavu.

Jedno z prvních opatření na jaře je přihnojení dusíkatými hnojivy s rychle působícím dusíkem. Následuje potom vertikutace a další přihnojení komplexním trávníkovým hnojivem. Pokud je trávník silně poničený, musíme provést jeho obnovu. Poničená místa znovu dosejeme. Musíme použít buď travní směs, která byla použita při jeho zakládání, nebo z našeho sortimentu doporučujeme travní směs Dosev, která zajistí jeho rychlou obnovu.  Všechna tato opatření mají za cíl prodloužit vegetační dobu trávníku.

Pokud zakládáme na jaře nový trávník, musíme celou přípravu půdy i vlastní setí dělat s maximální pečlivostí. Zejména povrch pozemku musí být velmi jemně připraven a urovnán. Travní směs vysejeme na povrch a zasekáme hrabičkami. V případě, že máme pozemek suchý, můžeme ho uválcovat. Samozřejmostí je odplevelení pozemku, pokud možno již na podzim. Lehčí půdu můžeme vylepšit kompostem a těžší půdu vylehčíme křemičitým pískem, který do půdy zapravíme před setím.

O kvalitě trávníku rozhodne použitá travní směs. Travní směs vybíráme s ohledem na stanoviště a na využití trávníku. Nesmíme podcenit jeho následné zatěžování, zejména pokud budeme mít psa. Výběru osiva by se měla věnovat celá rodina.  Na travním osivu není možné šetřit. V porovnání s ostatními náklady na založení trávníku, je cena osiva jenom málo významnou položkou. Kvalita osiva se pozná podle procentuálního zastoupení travních druhů a použitých travních odrůd, na prvním místě je to kvalita odrůd.

Ze sortimentu naší společnosti SEED SERVICE s.r.o. Vysoké Mýto Vám můžeme nabídnout travní směsi z Profi řady, která se rozděluje na Zelenou řadu (klasické travní směsi) a Modrou řadu, která je sestavena z tmavě až výrazně tmavě zelených odrůd. Travní směsi z Modré řady představují současnou špičku v nabízeném sortimentu. Svými výjimečnými vlastnostmi si získaly mnoho spokojených trávníkářů. V naší  Profi řadě jsou použity nejlepší odrůdy renomovaných světových šlechtitelských firem.

Pro méně náročné zákazníky máme travní směsi naší Hobby řady. Tato řada je vhodná pro běžné trávníky a pro dosev stávajících ploch nebo pro rychlé ozelenění veřejných prostranství.

Prohlédněte si také naši facebookovou stránku.

Přejeme Vám hodně potěšení z Vašeho trávníku!

autor: komerční článek | 12. 3. 2018 9:12

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama