Toulavá turecká kočka vzala koťata k veterináři. Úplně nás to dojalo, tvrdí klinika

Mateřský instinkt patří mezi nejúžasnější věci na světě - a není omezený jen na lidi. Před několika dny to dokázala toulavá kočka v Turecku, která zřejmě usoudila, že její koťata nejsou v pořádku, a tak je přinesla do veterinární ordinace.
Starostlivá kočka sama přinesla svá koťata k veterináři. Ten je hned ošetřil. | Video: Reuters, Karabaglar Municipality

Podle informací tisku veterináři v západoturecké provincii Izmir nejprve nechápali, o co kočce jde, když k nim svá koťata jedno po druhém přinesla. Došlo jim to, až když se posadila na podlahu a začala dlouze mňoukat. Informoval o tom turecký tisk a video z kočičí prohlídky nyní sklízí úspěch na sociálních sítích.

Veterináři poté koťata prohlédli a zjistili, že mají nateklé oči a těžko se jim otevírají. Příčinou byla oční infekce, na kterou jim veterináři dali léky. Jak napsal list Daily Sabah, po ošetření kočka a koťata skončily na veterinárním oddělení místního útulku a později budou nabídnuty k adopci.

"Tu kočku jsme znali. Toulala se po ulici kolem kliniky a my si zvykli jí dávat vodu a jídlo. Netušili jsme ale, že se jí narodila koťata," řekl zástupce veterinární kliniky. "To je poprvé, co se nám něco podobného stalo. Dojalo nás to a jsme šťastní, že se koťata zotavila."

 

Právě se děje

před 12 minutami

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy