TOP 09 chtěla pokreslit plakáty. Namísto řidiče legálně

Domácí Domácí
4. 3. 2012 21:22
V minulých volbách zvažovala kampaň, která se podobala výtvorům odsouzeného Smetany
Anna Putnová.
Anna Putnová. | Foto: Agentura Aetna

Praha - TOP 09 mohla v minulých komunálních volbách podstatně ušetřit práci ostravskému řidiči autobusu Jaroslavu Smetanovi.

Ten byl minulý týden odsouzen k 100 dnům vězení za to, že pokresloval volební plakáty jednotlivých stran.

Jak se ale nyní ukázalo, vizuálně podobnou kampaň zvažovalo i vedení TOP 09.

Řidič poničil nejméně 30 reklam na autobusech, připisoval na ně slogany. Politiky označoval za lháře, zloděje, korupčníky a prostitutky.

"Upravené" plakáty TOP 09 naopak tvrdí, že budou proti korupci bojovat. Zobrazují například Jaroslava Lobkowicze, kandidáta za Plzeňský kraj, nebo Annu Putnovou ze Jihomoravského kraje.

 

Zatímco Smetana přikresloval politikům tykadla, na plakátech TOP 09 má Putnová domalovanou čapku, Lobkowicz korunu. "Oficiální" hesla jsou navíc přepsána na nové slogany. "Voliči mi nejsou putna," stojí na jednom.

Řidič odmítá trest

Řidič autobusu byl původně odsouzen ke 100 hodinám prospěšných prací, vykonat je však odmítl. Nepřistoupil ani na návrh domácího vězení. Navíc prohlásil, že do vězení nenastoupí. "Bude na mne muset vydat zatykač a nechat mne zadržet," řekl.

Od začátku se vedly spory také o nestrannosti soudkyně, která je manželkou tehdejšího lídra olomoucké ODS Ivana Langera.

Jaroslav Lobkowicz.
Jaroslav Lobkowicz. | Foto: Agentura Aetna

 

Právě se děje

Další zprávy