Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Tipy na nejlepší túry a výhledy v rakouském Kitzbühelu

Miroslava Kohoutová
20. 7. 2021 0:00
Zatímco v zimě je rakouský Kitzbühel vyhledávaným lyžařským střediskem a dějištěm Světového poháru v alpském lyžování, v létě se stává oblíbeným prázdninovým cílem milovníků horské turistiky a cyklistiky.
Kitzbühel
Kitzbühel | Foto: Copyright: Österreich Werbung / WEST4MEDIA

Region byl vyznamenán evropskou turistickou pečetí kvality. Nabízí tisíc kilometrů turistických tras, řadu tematických cest, hřebenovek, panoramatických výhledů a 1200 kilometrů úseků pro závodní cyklistiku. Od nejstrmější cyklistické hory Rakouska, kterou je Kitzbüheler Horn, až po sjezd trailu na hoře Hahnenkamm.

V nejlegendárnějším sportovním městě Alp se dá užít pohodová turistika i náročné horské túry. Mezi ty nejlepší patří:

Alpská květinová zahrada
Alpská květinová zahrada | Foto: Copyright: Franz Gerdl

Kitzbüheler Horn - Alpská květinová zahrada

Alpská květinová zahrada je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v regionu. Dostanete se k ní lanovkami Hornbahn 1 a Horn Gipfelbahn, které vás vyvezou do výšky kolem 2000 m n. m. Po krátkém stoupání se vám naskytne nádherný 360° panoramatický výhled z hory Kitzbüheler Horn. Kolem kaple Hornkapelle dojdete až do Alpské květinové zahrady, ve které roste kolem 400 druhů horských květin. Stezka vede také kolem jezera Hornköpflsee.

Bichlach - ráj rybníků

Původní slatiny, krásné statky, rybníky a divoká příroda. To vše nabízí výlet kopcovitou krajinou Bichlachu k rybníkům Gieringer Weiher, Vogelsberger Weiher a Hasenberg Weiher. Cestou můžete posedět na lavičkách a kochat se nádhernými výhledy na Kitzbühelské hory a slavný Hahnenkamm.

Hahnenkamm

Hora Hahnenkamm je proslulá nejnáročnějším sjezdem na světě s převýšením 860 metrů. Z vrcholu se naskýtá úchvatný výhled na město Kitzbühel, vodní nádrže Seidlalmseen a pohoří Wilder Kaiser.

Gamsroas

Gamsroas je zážitkovou stezkou, na které můžete během jednoho dne poznat hned devět místních vrcholů a vtisknout si do paměti nezapomenutelné výhledy. Začíná se na parkovišti Bochumer Hütte a kolem stejnojmenné horské chaty se dojde až na první vrchol Laubkogel. Po hřebeni se pokračuje k vrcholům Hahnenkampel, Rauber a Salkogel. Následuje stoupání na pátý vrchol Tristkogel a poté kolem jezera Torsee na vrchol Teufelssprung. Okružní cesta pokračuje k vrcholům Gamshagem, Kleiner Schütz a Schützkogel. Cesta zpět se stáčí kolem horských chat Schlichtenalm a Niederkaseralm až k výchozímu bodu.

Vodopád Sintersbacher

Při návštěvě Kitzbühelu nelze vynechat pěší výlet k vodopádu Sintersbacher. Devítikilometrová cesta k jednomu z nejkrásnějších tyrolských vodopádů začíná u parkoviště Schradler a vede až do výšky kolem 1300 m n. m., kde se nachází vyhlídka, ze které je možné pozorovat nádhernou přírodní scenerii. Cesta k vodopádu patří vzhledem k převýšení 648 metrů k těm náročnějším. Námaha ale rozhodně stojí za podívanou na vodu divoce padající z výšky 85 metrů.

Schwarzsee u Kitzbühelu
Schwarzsee u Kitzbühelu | Foto: Copyright: Österreich Werbung / Jeff Bartlett

Jezero Schwarzsee

Rašelinové jezero Schwarzsee je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer ke koupání v Alpách. Leží v nadmořské výšce 762 m n. m. a jeho voda má léčivé účinky.  Od jezera je nádherný výhled na vrchol Kitzbüheler Horn a pohoří Wilder Kaiser.

Zámek Lebenberg

První písemná zmínka o Lebenbergu pochází z roku 1531. V té době se ale ještě nazýval Pfaffenberg. Zámek stojí na vyvýšeném místě nad obcí Kitzbühel, a právě na ni a Kitzbühelské Alpy poskytuje nádherný výhled. Na zámku je možné také přenocovat, v jeho prostorách se nachází stylový hotel.

Slunovrat na jezeře Schwarzsee
Slunovrat na jezeře Schwarzsee | Foto: Copyright: TMG Turracher Höhe / Elke Basler

 

Právě se děje

před 10 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy