Holýma rukama přemístila i královnu. Video včelařky z Texasu je globálním hitem

Video Video
18. 3. 2021 14:04
Včelařka Erika Thompsonová z amerického Texasu zachránila včelí hnízdo, které bylo uvězněné pod podlahou zahradního domku více než dva roky. Video z její akce zabodovalo u diváků. Po necelém týdnu nasbíralo na sociální síti Twitter téměř 2 miliony přehrání. Včelařku zájem podle BBC překvapil, pro ni je to normální práce.
Včelařka Erika Thompsonová z amerického Texasu zachránila včelí hnízdo, které bylo uvězněné pod podlahou zahradního domku více než dva roky. | Video: Twitter/texasbeeworks

Thompsonová, která se včelařením živí, nepoužívá při práci žádné ochrané pomůcky - rukavice, kuklu, klobouk ani kombinézu. "Přesunutí hnízda do úlu bez pomůcek nebylo nic neobvyklého a výjimečného," řekla včelařka v rozhovoru pro BBC.

Po odkrytí podlahy přestěhovala část starého hnízda do nového dřevěného úlu. Holýma rukama do něho přenášela samotné včely. Potom vypátrala královnu, která klade pro celou kolonii vajíčka, a za pomoci umělohmotné spony ji přemístila do úlu. Včely královnu pak následují.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy