Holýma rukama přemístila i královnu. Video včelařky z Texasu je globálním hitem

Včelařka Erika Thompsonová z amerického Texasu zachránila včelí hnízdo, které bylo uvězněné pod podlahou zahradního domku více než dva roky. Video z její akce zabodovalo u diváků. Po necelém týdnu nasbíralo na sociální síti Twitter téměř 2 miliony přehrání. Včelařku zájem podle BBC překvapil, pro ni je to normální práce.
Včelařka Erika Thompsonová z amerického Texasu zachránila včelí hnízdo, které bylo uvězněné pod podlahou zahradního domku více než dva roky. | Video: Twitter/texasbeeworks

Thompsonová, která se včelařením živí, nepoužívá při práci žádné ochrané pomůcky - rukavice, kuklu, klobouk ani kombinézu. "Přesunutí hnízda do úlu bez pomůcek nebylo nic neobvyklého a výjimečného," řekla včelařka v rozhovoru pro BBC.

Po odkrytí podlahy přestěhovala část starého hnízda do nového dřevěného úlu. Holýma rukama do něho přenášela samotné včely. Potom vypátrala královnu, která klade pro celou kolonii vajíčka, a za pomoci umělohmotné spony ji přemístila do úlu. Včely královnu pak následují.

 

Právě se děje

před 2 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy