Test: Zima je tu. Zvládnete tucet otázek pro správné lyžníky?

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 22. 12. 2017 10:04
"Nuž vezmeme si ski a oděv lyžařský, to bude věc přezdravá! Pojedeme na hory, zahrajem si na Nory! Chá!" zpívalo se kdysi v populární Lyžařské písni. Češi jsou národ lyžařů s bohatou lyžařskou historií. Vyzkoušejte se, zda jste správnými potomky dávných lyžníků.
Lyžaři pod Sněžkou, rok 1896.
Lyžaři pod Sněžkou, rok 1896. | Foto: Správa KRNAP - Krkonošské muzeum ve Vrchlabí
 

Právě se děje

před 8 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy