Test: Jak správně dřepět? Je dobré si hvízdat? Skauting slaví 110 let. Znáte rady jeho otce?

hrz
1. 8. 2017 17:00
Před 110 lety Robert Baden-Powell uspořádal 1. srpna na ostrově Brownsea první skautský tábor na světě. Dnes je díky němu skautek a skautů ve světě 50 milionů. V roce 1907 si Baden-Powell vybral 20 chlapců z různých sociálních vrstev a připravil pro ně tábor do té doby nezvyklý. Po úspěchu prvního tábora vychází jeho kniha Scouting for Boys, která pomohla rozšířit skauting do téměř všech zemí světa. Vybrali jsme pro vás některé spíše kuriózní rady z knihy. Jak obstojíte v jejich plnění?
První vydání knihy Skauting pro chlapce od Badena-Powella.
První vydání knihy Skauting pro chlapce od Badena-Powella. | Foto: Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy