Poprask v anglickém Tescu. V banánech našli jedovaté pavouky

Magazín Magazín
17. 3. 2015 16:09
Žena z anglického Bristolu našla ve svém nákupu jedovatého pavouka, nebezpečné banány pocházely z Kostariky.
palovčík brazilský (Phoneutria fera)
palovčík brazilský (Phoneutria fera) | Foto: Wikipedia

Bristol – Mariin Layton chtěla dát své šestileté dceři banán, který koupil manžel v místním Tescu. V poslední chvíli si všimla, že je na slupce ovoce pavoučí kukla. Informoval o tom The Bristol Post.

"Dcera po mně chtěla banán. První, po kterém jsem sáhla, vypadal zvláštně. Vybrala jsem jí další a všimla si, že je na něm kukla s obrovským pavoukem. Lekla jsem se, a to jsem ještě netušila, o jak nebezpečný druh jde," řekla Mariin Layton deníku The Bristol Post.

Ovoce pro jistotu schovala do mrazáku a přes internet začala zjišťovat, o jaký druh jde. Banány pocházely z Kostariky, což je místo výskytu jednoho z nejjedovatějších druhů palovčíka brazilského.

Podle obrázků a reportáže, kterou nedávno viděla v televizi, si potvrdila, že skutečně jde o tento jedovatý a útočný typ. Žije výhradně v subtropických oblastech latinské Ameriky a často se mu také říká banánový pavouk.  

Podle třiačtyřicetileté ženy pocházelo ovoce z místního obchodu, jehož zákaznické centrum vzápětí kontaktovala. Vadné zboží měla podle instrukcí donést zpět.

"Nezachovali se tak, jak jsem si představovala. Opravdu jsem měla velký strach z toho, že v mém domě zůstanou nakladená vejce a potřebovala jsem nějaké užitečné rady, jak se zachovat. Vždyť taška s banány stála v domě celý den," uvedla svoje obavy.

Podle pracovníka zákaznického centra ale není v silách obchodu podobné služby poskytovat a poradil ženě, aby se obrátila na specialisty.

K podobnému případu došlo například vloni v Essexu. Žena, která si rovněž koupila banány s palovčíkem brazilským, musela spálit úplně všechno, co s ovocem přišlo do styku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy