Poprask v anglickém Tescu. V banánech našli jedovaté pavouky

Magazín Magazín
17. 3. 2015 16:09
Žena z anglického Bristolu našla ve svém nákupu jedovatého pavouka, nebezpečné banány pocházely z Kostariky.
palovčík brazilský (Phoneutria fera)
palovčík brazilský (Phoneutria fera) | Foto: Wikipedia

Bristol – Mariin Layton chtěla dát své šestileté dceři banán, který koupil manžel v místním Tescu. V poslední chvíli si všimla, že je na slupce ovoce pavoučí kukla. Informoval o tom The Bristol Post.

"Dcera po mně chtěla banán. První, po kterém jsem sáhla, vypadal zvláštně. Vybrala jsem jí další a všimla si, že je na něm kukla s obrovským pavoukem. Lekla jsem se, a to jsem ještě netušila, o jak nebezpečný druh jde," řekla Mariin Layton deníku The Bristol Post.

Ovoce pro jistotu schovala do mrazáku a přes internet začala zjišťovat, o jaký druh jde. Banány pocházely z Kostariky, což je místo výskytu jednoho z nejjedovatějších druhů palovčíka brazilského.

Podle obrázků a reportáže, kterou nedávno viděla v televizi, si potvrdila, že skutečně jde o tento jedovatý a útočný typ. Žije výhradně v subtropických oblastech latinské Ameriky a často se mu také říká banánový pavouk.  

Podle třiačtyřicetileté ženy pocházelo ovoce z místního obchodu, jehož zákaznické centrum vzápětí kontaktovala. Vadné zboží měla podle instrukcí donést zpět.

"Nezachovali se tak, jak jsem si představovala. Opravdu jsem měla velký strach z toho, že v mém domě zůstanou nakladená vejce a potřebovala jsem nějaké užitečné rady, jak se zachovat. Vždyť taška s banány stála v domě celý den," uvedla svoje obavy.

Podle pracovníka zákaznického centra ale není v silách obchodu podobné služby poskytovat a poradil ženě, aby se obrátila na specialisty.

K podobnému případu došlo například vloni v Essexu. Žena, která si rovněž koupila banány s palovčíkem brazilským, musela spálit úplně všechno, co s ovocem přišlo do styku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy