reklama
 
 

Zemřela Anna Jurásková, scenáristka Broučků, Rumcajse či Lišky Bystroušky. Bylo jí 92 let

17. 8. 2017
Scenáristka Anna Jurásková přenesla do seriálové a filmové podoby pohádky Jana Drdy, Josefa Lady, Jana Karafiáta, Rudolfa Těsnohlídka nebo Václava Čtvrtka. Napsala více než 70 televizních pohádek a v roce 2010 dostala cenu za mimořádný scenáristický přínos České televizi.

Ve věku 92 let zemřela scenáristka Broučků, Lišky Bystroušky a dalších večerníčků a pohádek Anna Jurásková. Podílela se na vzniku téměř tisícovky pořadů, včetně desítek televizních pohádek a řady známých večerníčků.

Jurásková přenesla do seriálové a filmové podoby pohádky Jana Drdy, Josefa Lady, Jana Karafiáta, Rudolfa Těsnohlídka nebo Václava Čtvrtka. Přímo se Čtvrtkem spolupracovala na scénáři večerníčku O loupežníku Rumcajsovi a podle jeho knih pak napsala scénáře pro večerníčky Pohádky z mechu a kapradí, O vodníku Česílkovi nebo O makové panence a motýlu Emanuelovi.

Generace malých diváků také vídaly v televizi její zpracování Karafiátových Broučků nebo Těsnohlídkovy Lišky Bystroušky. Ještě širší je paleta televizních pohádek, na jejichž vzniku se podílela. Napsala jich celkem 70. V roce 2010 dostala cenu za mimořádný scenáristický přínos České televizi.

autor: ČTK | 17. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama