Hra o trůny snižuje nezaměstnanost. Hlásí se tisíce zájemců

ČTK ČTK
9. 7. 2014 9:00
O natáčení seriálu Hra o trůny je ve Španělsku obrovský zájem. Lidé se tak přihlášením do komparzu snaží bojovat s vysokou nezaměstnaností v zemi.
Hra o trůny
Hra o trůny | Foto:

Madrid - Nové díly Hry o trůny, jednoho z nejpopulárnějších televizních seriálů současnosti, se budou částečně natáčet ve Španělsku. To momentálně bojuje s vysokou nezaměstnaností.

Španělská firma pověřená registrací komparzistů pro pátou řadu seriálu HBO proto dostala za necelých 24 hodin více než 10 tisíc přihlášek. Informoval o tom britský list The Guardian.

"Děkujeme, že se chcete zúčastnit," vzkázala španělská produkční firma Fresco Film Services všem, kdo se hlásí do komparsu Hry o trůny.

Obsazovat se přitom budou jen role nemluvících komparzistů. Jejich výběr poběží do letošního září a natáčení má v jižním Španělsku začít od října. Vybráno bylo údajně hned několik lokací kolem Sevilly včetně původně maurské pevnosti Alcázar.

Předchozí řady seriálu se natáčely například na Islandu či v Chorvatsku. Klapka páté řady padne tento měsíc v Belfastu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy