Ceny TýTý 2013: Absolutním vítězem se stala Dagmar Havlová

ČTK Magazín ČTK, Magazín
5. 4. 2014 20:05
Zrcadélka ankety TýTý mají nové majitele. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Divadle na Vinohradech.
TýTý 2013
TýTý 2013 | Foto: Hermína

Praha - Celkem padesát kandidátů usilovalo v anketě o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky TýTý o typická zakřivená zrcadélka. Jejich držitele vyhlásil dnes moderátor Karel Šíp na finálovém večeru v pražském Divadle na Vinohradech.

Za zpravodajství si cenu odnesl Karel Voříšek, který loni přešel z Novy na konkurenční Primu a moderuje její večerní zprávy. Mezi sportovními moderátory dostal již potřetí nejvíce hlasů Vojtěch Bernatský z České televize.

V kategorii publicistika lidé ocenili stejně jako loni reportéra Josefa Klímu, který v minulém roce uváděl dočasně obnovený pořad Novy Na vlastní oči. V současné době připravuje na Primě autorský týdeník Očima Josefa Klímy.

Pěvecké kategorie ovládli bez překvapení Karel Gott a Lucie Vondráčková, do Dvorany slávy byla uvedena Jana Štěpánková.

"Herec musí mít štěstí na role. To já jsem díky bohu měla, diváci si mě už nemusejí pamatovat jako doktorku Královou z Nemocnice na kraji města," řekla herečka při děkovací řeči.

Vítězové TýTý 2013

TýTý 2009 - Karel Gott
 • Sportovní komentátor – Vojtěch Bernatský
 • Osobnost TV publicistiky – Josef Klíma
 • Osobnost zpravodajství – Karel Voříšek
 • Herec – Ivan Trojan
 • Herečka – Dagmar Havlová
 • Zpěvačka – Lucie Vondráčková
 • Zpěvák – Karel Gott
 • Dvorana slávy – Jana Štěpánková
 • Pořad roku – Všechnopárty
 • Seriál roku – Vyprávěj
 • Objev roku – Miroslav Sýkora 
 • Absolutní vítěz – Dagmar Havlová 

"Měla jsem štěstí na lidi. Měla jsem štěstí na rádce, o které jsem se mohla opřít a kteří mi dokázali poradit. Ráda bych jim dodatečně tam nahoru poděkovala. Děkuji vám," zakončila svůj projev viditelně dojatá Jana Štěpánková.

Seriál roku opět vyhrálo Vyprávěj. "Získali jsme již pátou TýTý," připomněl scenárista Rudolf Merkner vítěznou šňůru seriálu.  

Cenu za objev roku si v závěru večera převzal zpěvák Miroslav Sýkora, vítěz loňské soutěže Česko Slovensko má talent. "Je mi velkou ctí, že tu můžu být," poděkoval divákům, kteří o jeho vítězství rozhodli prostřednictvím SMS hlasování.

Absolutním vítězem letošních cen TýTý se stala Dagmar Havlová. "Karle, promiň... Nepočítala jsem s tím, děkuju, že mi držíte palce a stojíte při mně," dodala herečka, která diváky zaujala svou rolí v pokračování seriálu Sanitka.

V průběhu večera zazněla směs melodií nastávajícího pětasedmdesátníka Karla Gotta, který vše sledoval z hlediště, aby pak převzal už své jedenadvacáté ocenění v pořadí. Dalších osm zrcadélek získal v jednotlivých ročnících jako absolutní vítěz ankety. Mezi předávajícími byli sportovní komentátor Karol Polák, Ondřej Neff, Jan Šibík, Jakub Kohák a Boris Hybner.

 

Právě se děje

před 29 minutami

V Albánii se z útesu zřítilo auto s migranty, dva zahynuli

V Albánii se o víkendu zřítilo z útesu auto, které ilegálně převáželo devět migrantů, z nichž dva přišli o život. Zbylých sedm a také řidič vozidla byli se zraněnými hospitalizováni. Podle agentury AP o tom dnes informovala albánská policie. 

Místní média napsala, že šlo o vůz s pohonem na čtyři kola, který tajně převážel syrské migranty. Osmadvacetiletý řidič řízení nezvládl a auto sjelo z útesu u městečka Gramsh, přibližně 60 kilometrů jižně od Tirany.

Řidič podle médií už byl obviněn z pašování migrantů a z vážného porušení dopravních předpisů. Bude-li uznán vinným, hrozí mu až 15 let vězení. Albánie v poslední době zpřísnila trestní postih za nezákonné přepravování migrantů.

před 44 minutami

Suverén Riiber opět ovládl Světový pohár sdruženářů

Norský sdruženář Jarl Magnus Riiber s předstihem obhájil celkové prvenství ve Světovém poháru. V domácím středisku Trondheimu dnes vyhrál i druhý víkendový závod, celkově si v 15. soutěži v sezoně připsal rekordní 13. vítězství a čtyři závody před koncem seriálu má jistý křišťálový glóbus.

Stejně jako v sobotu Riiber vyhrál už skokanskou soutěž a v běžecké stopě v poklidu uhájil první místo před trojicí krajanů. Český reprezentant Tomáš Portyk bodoval na 24. místě.

Nejhoršími výsledky dvaadvacetiletého Riibera v sezoně jsou druhá místa v Ramsau a ve Val di Fiemme, kde v obou případech získal jeho skalp Němec Vinzenz Geiger. Třináctým vítězstvím v ročníku se norský suverén odpoutal v historických statistikách od finské legendy Hannu Manninena, s kterým se od soboty o rekord dělil.

Další zprávy