Ceny TýTý 2013: Absolutním vítězem se stala Dagmar Havlová

ČTK Magazín ČTK, Magazín
5. 4. 2014 20:05
Zrcadélka ankety TýTý mají nové majitele. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Divadle na Vinohradech.
TýTý 2013
TýTý 2013 | Foto: Hermína

Praha - Celkem padesát kandidátů usilovalo v anketě o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky TýTý o typická zakřivená zrcadélka. Jejich držitele vyhlásil dnes moderátor Karel Šíp na finálovém večeru v pražském Divadle na Vinohradech.

Za zpravodajství si cenu odnesl Karel Voříšek, který loni přešel z Novy na konkurenční Primu a moderuje její večerní zprávy. Mezi sportovními moderátory dostal již potřetí nejvíce hlasů Vojtěch Bernatský z České televize.

V kategorii publicistika lidé ocenili stejně jako loni reportéra Josefa Klímu, který v minulém roce uváděl dočasně obnovený pořad Novy Na vlastní oči. V současné době připravuje na Primě autorský týdeník Očima Josefa Klímy.

Pěvecké kategorie ovládli bez překvapení Karel Gott a Lucie Vondráčková, do Dvorany slávy byla uvedena Jana Štěpánková.

"Herec musí mít štěstí na role. To já jsem díky bohu měla, diváci si mě už nemusejí pamatovat jako doktorku Královou z Nemocnice na kraji města," řekla herečka při děkovací řeči.

Vítězové TýTý 2013

TýTý 2009 - Karel Gott
 • Sportovní komentátor – Vojtěch Bernatský
 • Osobnost TV publicistiky – Josef Klíma
 • Osobnost zpravodajství – Karel Voříšek
 • Herec – Ivan Trojan
 • Herečka – Dagmar Havlová
 • Zpěvačka – Lucie Vondráčková
 • Zpěvák – Karel Gott
 • Dvorana slávy – Jana Štěpánková
 • Pořad roku – Všechnopárty
 • Seriál roku – Vyprávěj
 • Objev roku – Miroslav Sýkora 
 • Absolutní vítěz – Dagmar Havlová 

"Měla jsem štěstí na lidi. Měla jsem štěstí na rádce, o které jsem se mohla opřít a kteří mi dokázali poradit. Ráda bych jim dodatečně tam nahoru poděkovala. Děkuji vám," zakončila svůj projev viditelně dojatá Jana Štěpánková.

Seriál roku opět vyhrálo Vyprávěj. "Získali jsme již pátou TýTý," připomněl scenárista Rudolf Merkner vítěznou šňůru seriálu.  

Cenu za objev roku si v závěru večera převzal zpěvák Miroslav Sýkora, vítěz loňské soutěže Česko Slovensko má talent. "Je mi velkou ctí, že tu můžu být," poděkoval divákům, kteří o jeho vítězství rozhodli prostřednictvím SMS hlasování.

Absolutním vítězem letošních cen TýTý se stala Dagmar Havlová. "Karle, promiň... Nepočítala jsem s tím, děkuju, že mi držíte palce a stojíte při mně," dodala herečka, která diváky zaujala svou rolí v pokračování seriálu Sanitka.

V průběhu večera zazněla směs melodií nastávajícího pětasedmdesátníka Karla Gotta, který vše sledoval z hlediště, aby pak převzal už své jedenadvacáté ocenění v pořadí. Dalších osm zrcadélek získal v jednotlivých ročnících jako absolutní vítěz ankety. Mezi předávajícími byli sportovní komentátor Karol Polák, Ondřej Neff, Jan Šibík, Jakub Kohák a Boris Hybner.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Sněmovna reprezentantů schválila policejní a volební reformu

Sněmovna reprezentantů Spojených států schválila zákony reformující činnost policie a konání voleb. Demokratům, kteří drží v dolní komoře amerického Kongresu těsnou většinu, se podařilo obě normy protlačit přes jednoznačný odpor republikánů. V Senátu, kde je poměr sil téměř vyrovnaný, očekávají agentury velkou politickou bitvu.

Nový volební zákon, který byl přijat poměrem 220 ku 210 hlasů, patří k vlajkovým lodím demokratického pragramu. Pokud by jej Senát potvrdil, bude se podle agentury AP jednat o jeho nejzásadnější novelu za poslední generaci.

Cílem navrhovatelů bylo především zabránit netransparentnímu financování kandidátů ze strany bohatých sponzorů, odstranit administrativní překážky znemožňující lidem hlasovat či ukončit zažitou praxi účelového překreslování volebních okrsků, z nějž čerpá výhodu pouze jedna strana. Právo měnit hranice okrsků má napříště připadnout jen nezávislým komisím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy