Co dnes dělají Teletubbies? Dipsy je komik, Po se objevila v lesbické scéně

Magazín Magazín
Aktualizováno 6. 1. 2021 18:04
Před 20 lety britská televizní stanice BBC odvysílala poslední díl původního animovaného seriálu pro děti Teletubbies. Kontroverzní Tinky Winky měl dva představitele, jednoho komika a jednoho baletního tanečníka. Dipsy je dodnes hrdý na svou roli a slova zeleného hrdiny tweetuje fanouškům. Zato Po vzbudila kontroverze, když se objevila v lesbické sexuální scéně.
Teletubbies - trailer | Video: BBC

Televizní hit BBC Teletubbies skončil 5. ledna 2001. Do té doby bylo natočeno 365 dílů a příběhy čtyř barevných kamarádů, kteří spolu dovádějí kolem travnatého bunkru ve společnosti modrého automatického vysavače Noo Noo, sledovaly miliony dětí po celém světě včetně českých diváků. 

Co dělají hlavní hrdinové Tinky Winky, Dipsy, Laa Laa a Po dnes?

Fialového Tinky Winkyho s trojúhelníkovou anténou původně ztvárnil herec Dave Thompson. Ten však odešel po několika měsících, jelikož produkční společnost údajně nebyla spokojena s jeho výkonem.

"Byli jsme něco jako Beatles"

Thompson později působil ve stand-up komediích a objevil se mimo jiné také v několika televizních seriálech.

Druhým představitelem byl pak tanečník baletu Simon Shelton. "Myslel jsem si, že je to trochu riskantní krok, ale vyplatil se," vysvětlil Shelton britskému Mirror. Tanečník popsal, že dostávali spoustu dopisů od fanoušků, ať už dětí, nebo jejich rodičů. "Přišlo mi, že jsme byli něco jako Beatles nebo Take That, jen v dětské verzi," sdělil Shelton.

Roli evropského Tinky Winkyho provázela kontroverze ohledně jeho oblíbené hračky - červené tašky. Postava totiž představovala mužské pohlaví, a veřejnost tak spekulovala o tom, že má jít o gaye.

Seriál byl v Polsku dokonce vyšetřován kvůli podezření z propagace homosexuality. Informaci přinesl v květnu 2007 server Onet.pl. Podle Sheltona byly diskuse o Tinky Winkyho sexuální orientaci nesmyslné. "Postava má mít tři roky, takže mi to přišlo dost hloupé," dodal.

Po se objevila v lesbické sexuální scéně

Zelený Dipsy s jednoduchou rovnou anténkou na hlavě představoval afroamerické etnikum. Jeho představitelem je dnes úspěšný komik John Simmit. Na svou Teletubbies minulost je jaksepatří hrdý a často tweetoval fanouškům Dipsyho laskavá slova.

Ženská postava odkazující k indickému etniku Laa Laa nosila žlutý obleček a představovala ji tanečnice Nikky Smedleyová, která již tři roky předtím pracovala s dětmi. Poté, co show s barevnými kamarády skončila, odešla Smedleyová do dětského pořadu Boohbah a poté úspěšného dětského programu In the Night Garden.

Nejmenší ze všech Po, s červeným oblečkem a kruhovou anténkou, odkazovala k Asiatům. Po s koloběžkou hrála Pui Fan Leeová, jež později proslula tím, že se objevila v jedné lesbické sexuální scéně programu Metrosexuality, na stanici Channel 4. "Nevzala jsem lesbickou roli, abych byla záměrně kontroverzní," řekla později Leeová.

"Ano, byla jsem Po. Ale jsem také herečka a tahle role se zdála být zajímavá, vzrušující a náročná," dodala herečka. Leeová působila i jako moderátorka na televizní stanici CBBC a objevovala se občas v dětském programu Show Me Show Me.

Sluníčko vyjevilo pravdu až po 17 letech

Za obrovským smějícím se sluníčkem, které partičku Teletubbies doprovázelo, se skrývá Jess Smithová, studentka taneční výchovy na univerzitě v Canterbury. Tajemství své první role a práce odkryla až po sedmnácti letech v roce 2014.

"Seděla jsem před zrcadlem s kamerou a táta si hrál s hračkami a snažil se mě rozesmát," popsala Smithová. Za pár záběrů dostala tehdy od produkce krabici hraček a honorář 250 liber.

Od roku 2015 se natáčela nová série dílů Teletubbies a v současné době se vysílají na britské stanici Cbeebies a americké Nick Jr.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy