Simona Stašová si dojela do USA pro cenu za Sebemilence

ČTK ČTK
20. 4. 2014 8:54
Simona Stašová získala na filmovém festivalu v americkém Tiburonu cenu Golden Reel za ženský herecký výkon ve snímku Filipa Renče Sebemilenec.
Simona Stašová s Jaromírem Dulavou v televizním snímku Sebemilenec.
Simona Stašová s Jaromírem Dulavou v televizním snímku Sebemilenec. | Foto: Česká televize

Tiburon - Herečka Simona Stašová získala na filmovém festivalu v americkém Tiburonu cenu za ženský herecký výkon ve snímku Filipa Renče Sebemilenec. Stašová cenu Golden Reel (Zlatý kotouč) osobně převzala během pátečního závěrečného ceremoniálu.

Psychodrama podle námětu spisovatelky Simony Monyové, které pojednává o patologickém vztahu mezi mužem a ženou, mělo na obrazovkách České televize premiéru loni v prosinci. Příběh Libuše, která prožívá pozdní lásku s manipulativním Otou, vypráví mimo jiné o závislosti, strachu ze samoty a ztrátě sebeúcty. Eva Papoušková a Filip Renč, kteří napsali scénář, se mimo jiné inspirovali i osudem Monyové, kterou před třemi lety zavraždil vlastní manžel.

Vedle Stašové se v hlavní roli představil Jaromír Dulava. Ve filmu dále hráli například Pavel Kříž, Naďa Konvalinková a Miluše Šplechtová.

Festival v Tiburonu poblíž San Franciska je menší akcí, která uvádí filmy z celého světa. V roce 2011 tam zabodovala komedie režiséra Tomáše Bařiny Román pro muže, a to díky hereckému výkonu Miroslava Donutila. O dva roky předtím zaujal na festivalu Renčův snímek Hlídač č. 47, který získal hned čtyři ceny.

 

Právě se děje

Další zprávy